×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Ukraina lūdz ES “plaša mēroga” militāro palīdzību (7)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Ukrainas vēstnieks Eiropas Savienībā (ES) Konstantīns Jeļisejevs ceturtdien aicināja Briseli sniegt Ukrainai “plaša mēroga” militāro palīdzību.

Viņš mudināja ES līderus, kas sestdien tiekas samitā, izlemt par “tālākām apņēmīgām un nozīmīgām sankcijām un plaša mēroga militāro un tehnisko palīdzību, lai apturētu agresoru”.

Krievijas karaspēka regulārās armijas daļas trešdien sagrābušas Novoazovskas pilsētu Ukrainas Azovas jūras piekrastē, iepriekš ziņoja Kijevas amatpersonas.

Krievijas karaspēka iebrukums Ukrainā ir noticis un tas turpinās vairākos virzienos, trešdien vakarā telekanāla “Espreso.TV” ēterā paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra Arsēnija Avakova padomnieks Zorjans Škirjaks.

“Jānorāda, ka ir noticis Krievijas Federācijas Bruņoto spēku pilna apjoma iebrukums Ukrainas teritorijā. Tas notiek vairākos virzienos. Un šodien ar savām darbībām Krievijas ģenerālštābs cenšas sašķelt pretterorisma operācijas karavīru spēkus, lai Donbasā pakļautu savai kontrolei apdzīvotas vietas,” sacīja amatpersona.

Ukrainas austrumos Doņeckas apgabala Novoazovskas pilsētu ieņēmis Krievijas karaspēks, trešdien vakarā Ukrainas Piektā kanāla ēterā paziņoja Ukrainas armijas bataljona “Dņepra-1” 5.īpašās rotas “Doņecka” komandieris Volodimirs Šilovs.

Arī laikraksta “The New York Times” korespondents Novoazovskā Endrū Kreimers ziņo, ka Ukrainā iebrucis Krievijas karaspēks.
Neizturot Krievijas tanku, artilērijas un kājnieku spiedienu, Ukrainas karavīri otrdien bijuši spiesti Novoazovsku pamest, vēsta izdevums.

Novoazovska atrodas 15 kilometru attālumā no robežas ar Krieviju un 44 kilometrus uz austrumiem no Mariupoles.

Patlaban notiek sīvas kaujas Ilovajskas apkaimē, Doņeckas apgabalā, kā arī Luhanskas rajonā. Ukrainas armija cenšas noslēgt aplenkuma loku ap Doņecku, kas ir kļuvusi par teroristu placdarmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ukraiņu Naivums-2 , ES no militāras iejaukšanās Ukrainas-Krievijas konfliktā baidās kā VELLS no KRUSTA ! Tā pat arī ASV un Lielbritānija , kam janotiek notiekās ! Paies 30d/n un tiks sasaukta MINSKA-2 ,Ukrainas puse būs tapusi piekāpīgāka jautājumā par NOVOROSSIJAS izveidi austrumukrainas apg. jautājums cik liela teritoria tiks ziedota 15.000-25.000 km2 vai tomērt 100.000 km2 Impērija virzās uz priekšu pretīm Uzvarai !

  • Cik likumīga ir Ukrainas sadalīšana ? Daži peisauc Pēckara Eiropas ROBEŽU nemainīgumu ! Jautājums ,tikai kuras robežas ? Tās kuras izveidojās pēc kara EIROPĀ ! Tās neskar PSRS robežas ! Jaunvalstis _Baltijas valstis ,Ukraina ,Gruzija izlobijās no PSRS robežām ! Tātad ,vienošanās par EIROPAS Pēckara Robežām neattiecas uz šīm bijušās IMPĒRIJAS TERITORIJĀM ,Bāc ! Tad lūk pirmā Impērijas ”tehnaloģiskā ”agresija notika Latvijā ,atgūstot Abrenes apgabalu ! Eiropā un ASV neviens neiepīkstējās ! Jo tā bija LAtvijas varas IZVĒLE atdot to ko ASV neatzina par tiesiski iegūtu ! Cik viegli un prasti ! Bēdīgi ka tas notika cienijama prezidenta laikā.. Šodien Ukrainā tiek vērots šis juridiskais kāzus , Ukrainas robežlīnija nau neaizskarama ! Uz to neattiecas Eiropas pēckara robežu vienošanās ! Iemesls ,tādas Ukrainas pēckara Eiropā Nebija ! PSRS teritorija ,tātad Ukrainas patiesā robeža izveidosies tur kur Kremlim labpatiksies un ko spēs atkarot Ukrainas bruņotās vienības !

 2. Vēl gadu atpakaļ Ukrainā valdīja miers.Kas organizēja un finansēja valsts apvērsumu?Kam nepieciešams haoss un karadarbība Ukrainā?Pietiek ar vienu ASV vārdu un Porošenko apturētu karadarbību. Tas ir trešā pasaules kara sākums ! Kārtējo reizi Eiropas tautas iznīcinās viena otru un ieguvēja būs tikai ASV. Kaut gan dažādi pareģi jau 2000 gadu garumā ir pareģojuši,ka 44 ASV prezidents būs pēdējais.Tā kā drīzumā arī mēs varēsim izbaudīt visas kara šausmas.

 3. Ģenerālis P.Radziņš “Latvijas kareivī” Nr.153 “Padomju Krievijas Rietumu fronte” 1920.gadā 25.augustā rakstījā:
  Visnepatīkamākais padomju Krievijas ienaidnieks ir Ukraina. Mūsu aprindās ļoti bieži var dzirdēt domas, ka Ukraina ir ļoti niecīgs faktors nākamā Krievijas valsts uzbūvē, ja tas arī tagad tā izliekas, kad neatkarīga Ukraina, sastāv tikai no Petļuras valdības, un ir, gandrīz, bez teritorijas. Līdz 1917.gadam ukrainiešus pavisam nepazina, bet bija tikai mazkrievi. Jau 1917.g. beigās ļoti daudz pieslējās neatkarīgās Ukrainas idejai tikai tādēļ, lai tiktu vaļā no lieliniekiem; tad pagājušos trijos gados Ukrainas neatkarības ideja ir tapusi ļoti populāra, kā tautā, tā arī inteliģencē. Sākot no 1917.gada beigām, ukrainieši nepārtraukti cīnās dēļ savas dzimtenes neatkarības sasniegšanas. Kas tad ved šo karu, kad valdība nevar ar spēku nevienu piespiest karot, un karot bezgalīgi grūtos apstākļos? Ukrainas armija nesastāv viss tikai no tā rajona iedzīvotājiem, kurš atrodas Petļuras valdības rīcībā, bet gan visas Ukrainas brīvprātīgiem. Ukraina nav nekā dabūjusi no ārienes, tā strādā tikai no saviem spēkiem, un pie tam ar apbrīnojamu izturību: nav apģērba, nav ieroču, nav medikamentu, trūkst pārtikas, ļaudis mirst no ienaidnieka lodēm, no nemitējošās tīfa epidēmijas, no aukstuma un citiem trūkumiem, tie mirst sakostiem zobiem, un kritušo vietā nāk citi aizstāvēt Ukrainas neatkarību. Redzēdami šīs neatkarības idejas un nācijas spēka nemitīgu pieaugšanu, padomju Krievijas politiķi visu šo laiku piegriež vislielāko vērību Ukrainai, – gan vedot pret viņu pastāvīgu uzbrukumu, gan arī sūtot milzīgas naudas summas priekš iekšējās aģitācijas, nemieru un dumpju organizēšanas. Astoņās Ukrainas guberņās ar 40 miljonu iedzīvotāju – tas ir kaut kas daudz svarīgāks, nekā visas Baltijas valstis ņemtas kopā.”

  Kurš teica, ka vēsture atkārtojas?

 4. Lai Dievs stāv klāt Ukrainai, bet lācim ir liela apetīte.

 5. protams neviens neskries lācim virsū

 6. Laikā, kad Krievija iebrūk Ukrainā, ES vadītāji atkal rīkos kārtējās sanāksmes un izteiks kārtējos brīdinājumus Krievijai. ES valstu un ASV vadītāji laikam joprojām neapzinās, ar ko viņiem ir darīšana.
  Bet Putins ir atradis viņu Ahileja papēdi un rīkojas.

Draugiem Facebook Twitter Google+