×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Ukraina nesāk smagā bruņojuma atvilkšanu, jo kaujinieki turpina apšaudes (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukraina nav sākusi smagā bruņojuma atvilkšanu no konfrontācijas līnijas Donbasā, jo Krievijas atbalstītie kaujinieki turpina apšaudīt Ukrainas spēku pozīcijas, paziņoja pretterorisma operācijas štābs.

“Pirmais miera vienošanos posms ir pilnīga uguns pārtraukšana. Tikko teroristi izbeigs uguns triecienus pret mūsu pozīcijām, mēs īstenosim otro posmu,” sacīja pretterorisma operācijas štāba oficiālais pārstāvis Anatolijs Steļmahs. Viņš uzsvēra, ka pretinieks vēl nav galīgi izbeidzis apšaudes.

Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba preses dienesta vadītājs Vladislavs Seļezņovs paziņoja, ka placdarmi militārās tehnikas atvilkšanai jau ir sagatavoti, bet tehnika netiks atvilkta, kamēr nebūs pārtrauktas apšaudes. “Saskaņā ar Minskas protokolu un Minskas memorandu pirmām kārtām ir paredzēta abu konflikta pušu uguns pārtraukšana, pēc tam puses ir gatavas atvilkt bruņojumu un militāro tehniku no pušu konfrontācijas līnijas. Sakarā ar to, ka vēl turpinās Ukrainas karavīru pozīciju apšaudes, vēl nevar runāt par bruņojuma atvilkšanu,” sacīja Seļezņovs.

Minskas vienošanos izpildes pasākumu komplekss paredz, ka smagā bruņojuma atvilkšana jāsāk ne vēlāk kā otrajā dienā pēc uguns pārtraukšanas un jāpabeidz 14 dienu laikā. Ukrainas armija paziņoja, ka bruņoto sadursmju aktivitāte pirmdienas naktī ievērojami samazinājusies, bet separātisti mēģinājuši ieņemt ciemu uz austrumiem no Ukrainas kontrolētās ostas pilsētas Mariupoles. Citur konflikta zonā Ukrainas spēki pirmdienas naktī esot apšaudīti tikai divas reizes.

Prokrieviskie separātisti svētdien paziņoja, ka esot vienojušies ar Ukrainu par bruņojuma atvilkšanas uzsākšanu un varētu to pabeigt līdz 7. martam.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Krievnacisti un viņu marionetes saprot tikai vienpusēju piekāpšanos.

  2. Ukraini pildija atvika armiju pie .debelcavas 25km ko darija krievi ienema to teritoriju lidz ukrainu armijai .neput piles

  3. Bez ANO uzraudzības smagā bruņojuma atvilkšana Ukrainai ir ļoti riskanta. Paļauties uz bandītu godīgumu ir muļķīgākais, ko var iedomāties.

  4. es jau vakar teicu ka jauno vienošanos par atvilkšanu porošenko nepildīs tāpat kā iepriekšejo. porošam mieru nevajag, viņam pasūtīts karš

Draugiem Facebook Twitter Google+