×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Ukrainā no kaujinieku gūsta atbrīvoti vairāk nekā 2500 cilvēku (8)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainā no kaujinieku gūsta atbrīvoti vairāk nekā 2500 cilvēku, paziņojis Ukrainas Drošības dienesta Ieslodzīto atbrīvošanas palīdzības centra pārstāvis Jurijs Tandits.

“Dažas pēdējās nedēļas atbrīvošanas process ir ļoti trausls,” otrdienas vakarā 5.kanālā pavēstīja Tandits.
Viņš atgādināja, ka pirmdien no gūsta tika atbrīvoti 16 ukraiņu karavīri, no kuriem daži jau ir tikušies ar tuviniekiem.

“Uz šodienu ir atbrīvoti jau vairāk nekā 2500 mūsu puišu,” sacīja Tandits, piebilstot, ka šobrīd kaujinieku gūstā atrodas mazāk nekā 400 cilvēku.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tad jau liela daļa Ukrainas armijas bija gūstā…bet cik tad teroristu ?

 2. teroristi NAV "kaujnieki" Atbildēt

  Kāpēc avīžnieki to nesaprot?

 3. nevis atbrīvoja bet gan apmainija pēc principa visus pret visiem

 4. Gribētos sagaidīt laiku, kad sāks pētīt, pierādīt, izskatīt un sodīt par iespējami nepienācīgu apiešanos ar gūstekņiem.

  man nepatīk pieļaut, ka nezinu, kādos apstākļos šie cilvēki ir bijuši. Protams, vislielākā problēma varētu būt pierādījumi.

 5. "Brīvā prese" nav brīva Atbildēt

  Vai “brīvā” Latvijā skaidrāk nevar? Ir kareivji un ir bandīti jeb te**rist*.
  Rakstiet vismaz, ka gūstekņus turēja Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki?

  • “Avīžnieks ir tiesīgs rakstīt tā, kā pats uzskata par vajadzīgu”, ar to viņš arī lepojās. Tavs pienākums – lasīt un ticēt.

 6. un kā viņus atbrīvoja?

 7. Kad LETAs žurnālisti sāks rakstīt un rādīt, kā ukraiņi atbrīvo sagūstītos separātistu kaujiniekus un nevis otrādi. Jo šādi pasniedzot materiālu, rodas iespaids, ka atrodamies kaut kur Krievijā, nevis Latvijā un popularizējam vienīgi krievu algotņus? Vai arī žurnālisti ļoti simpatizē separātistiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+