×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2015
Drukāt

Ukraina no Rīgas samita sagaida lēmumu par ES asociācijas līguma ieviešanu (3)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Ukraine's Foreign Minister Pavlo Klimkin.

Ukraina sagaida, ka Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības programmas samitā Rīgā tiks pieņemts lēmums par Ukrainas un ES asociācijas līguma ieviešanu, pēc tikšanās ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču sestdien Kijevā paziņoja Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins.

“Mums ir lielas gaidas no Austrumu partnerības samita Rīgā,” viņš teica kopīgā preses brīfingā.

Kļimkins sacīja, ka šajā samitā Ukrainas puse plāno iegūt redzējumu par to, kā notiks Ukrainas un ES līguma ieviešana, tostarp “konkrēti lēmumu, kā mēs to darīsim”.

Turklāt Ukrainai ir lielas gaidas par vīzu režīma liberalizāciju ar aliansi, kā arī “jaunas kvalitātes savstarpējas sadarbības starp Ukrainu un ES, un tām Austrumu partnerības valstīm, kurām ir eirointegrācijas centieni, panākšanu”, piebilda Ukrainas ārlietu ministrs.

Savukārt Rinkēvičs solīja, ka Austrumu partnerības samitā Rīgā tiks noteikti konkrēti soļi Ukrainas un Gruzijas integrācijai ES.

“Es ļoti ceru, ka Rīgas samitā mēs varēsim noformulēt konkrētu redzējumu par to, kas jādara un pa kādu ceļu jādodas Ukrainai un Gruzijai. Un Ukrainas prezidents [Petro Porošenko] man apliecināja, ka viņš atbalstīs tādu simetrisku pieeju. Man šķiet, ka tas ir pareizais ceļš,” sacīja Latvijas ārlietu ministrs.

Abu valstu ārlietu ministri runāja arī par to, ka Ukraina nav mainījusi savu pozīciju par stingru Minskas vienošanos izpildi.

“Esmu pateicīgs par nepārtraukti aktīvu un patiešām partejisku atbalstu prezidenta Porošenko miera plānam, nepieciešamo atbalstu iniciatīvām un Minskas vienošanos izpildei,” teica Kļimkins.

Viņš norādīja uz to, ka Latvijas ārlietu ministrs pēc valsts kļūšanas par ES prezidējošo valsti pirmajā vizītē devies tieši uz Ukrainu.

Ukrainas ārlietu ministrs stāstīja, ka tikšanās laikā ar savu Latvijas kolēģi ir apspriesti visi jautājumi, kas saistīti ar saspīlējuma mazināšanu Ukrainas austrumos, uzmanību pievēršot ārkārtīgi svarīgajai pilnīgas kontroles iegūšanai pār Ukrainas un Krievijas robežu, pastāvīgas uguns pārtraukšanas panākšanu, reālu progresu gūstekņu atbrīvošanā, kā arī normālas dzīves atgriešanu tiem, “kas cieš Donbasā”.

ES Austrumu partnerības programmas samits Rīgā paredzēts maijā, kā viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē centrālajiem pasākumiem.

Ukrainas Augstākā rada (parlaments) un Eiropas Parlaments pagājušā gada 16.septembrī ratificēja asociācijas līgumu, kas ietver plašu brīvās tirdzniecības līgumu.

Austrumu partnerības samita laikā Viļņā 2013.gada novembrī Ukrainai bija jāparaksta asociācijas līgums ar ES, bet Ukrainas tā laika prezidents Viktors Janukovičs Krievijas spiediena dēļ to neizdarīja, kas izraisīja protestus Ukrainā.

Austrumu partnerība ir ES programma, kuras mērķis ir ciešāki sakari ar sešām valstīm Austrumeiropā un Dienvidkaukāzā. Programmas mērķa valstis ir Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Moldova un Ukraina .

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Latvijai ir stingri jāraugās, lai ukraiņi mūs neievelk savā konfliktā līdz ausīm. nevar piespiest mīlēt Ukrainu tiktāl, ka sāksim paši sev kaitēt. Nekādu bezvīzu režīmu utt.

 2. Трусливая Латвия снова лезет под американцев?

  Для укрепления безопасности стран Балтии в Новом году в Латвию прибыли более 130 американских военнослужащих, сообщает Министерство обороны. Это уже третья ротация американского контингента в странах Балтии.
  США были первым государством, которые после обострения ситуации на Украине минувшей весной направили в Латвию десантников. В начале октября их сменила рота тяжелой бронетехники.
  И вот как среагировали латвийцы на популярных порталах:
  -130 оккупантов,в латвию прилетело.
  -Добро пожаловать,дорогие цепные псы наших уважаемых хозяев,на оккупированную территорию.Без вас нам страшно и очень одиноко
  -Латвии, давно не существует, как независимое государство. Америкосы наращивают свои кровавые, оккупационные силы на подвластной им территории (военной базе) и готовятся к захвату России. Население оккупированной (здесь)территории их не интересует вообще (чем меньше-тем лучше). Вся их деятельность направлена на уничтожение населения всеми способами, вплоть до применения химического оружия, как это уже было во Вьетнаме. Так что радуйтесь,латыши и их правители дальше, стойте на коленях! Видимо у многих это в крови…
  – Американцы умеют лишь бомбить мирные иракские,югославские и прочие города. Воевать нормально они не умеют. И тут им будет страшно находиться, запрутся в своей части. Везде получают по морде…
  Радоваться нечему…Там, где побывали американцы, там бомбежки и смерть. Югославия, Вьетнам, Афганистан, Ирак, Сирия, Ливия и,,,, список большой.
  Dauka78.ves.lv

 3. Vai nebūtu jāraksta “lēmumu par” (nevis “pa”)?

Draugiem Facebook Twitter Google+