×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

Ukrainā nodedzina nacionālo partizānu muzeju (5)

Foto: muzeja Faccebook kontsFoto: muzeja Faccebook konts

Nezināmi ļaundari naktī uz 2. janvāri netālu no Ļvovas, Ukrainā nodedzinājuši ukraiņu nacionālo partizānu kustībai UPA veltīto muzeju, šodien vēsta šīs valsts mediji.

Tiek uzskatīts, ka tā bijusi ļaunprātīga dedzināšana, kas pieskaņota ukraiņu neatkarības cīņu simbola, viena no UPA dibinātājiem Stepana Banderas (1909 – 1959) dzimšanas dienas svinībām. Nacionāli noskaņotā Ukrainas iedzīvotāju daļa to atzīmēja ar manifestācijām 1. janvārī.

Nodedzinātais muzejs atradās Basivkas ciemā. Tā ekspozīcija atainoja UPA pagrīdes tipogrāfiju un bija iekārtota 2014. gadā autentiski, vēsturiskajā vietā atjaunotajā partizānu zemnīcā. 1955. gada 16. augustā pie tās bija notikusi ukraiņu partizānu kauja ar NKVD vienību.

Muzeja direktors Ivans Popovičs norādījis, ka zemnīcas nemēdz tāpat pašas no sevis aizdegties. Pazīmes liecina, ka kāds vai kādi caur ventilācijas lūkām ielējuši būvē viegli uzliesmojušo šķidrumu. Pēc tam tas aizdedzināts. Ugunsgrēku apdzēsa vietējie iedzīvotāji, kas piesteidzās pirmie, taču zemnīcas jumts jau bija iebrucis, aprokot visu zem tā esošo ekspozīciju.

Tiek norādīts, ka 2012. gadā Basivkas ciemā tika iznīcināts piemineklis kritušajiem UPA partizāniem. UPA darbību Otrā pasaules kara un pēckara gados mūsdienu Krievijas propaganda sauc par “bandītisku” un “fašistisku”, tāpat Polijā tolaik nežēlīgās poļu un ukraiņu savstarpējās apkarošanās dēļ attieksme pret UPA ir ļoti rezervēta vai negatīva.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. no malas skatoties Atbildēt

    Putleram un viņu bandai tas nepatīk. Tie spridzina, šauj un dedzina.

  2. Dienas labākā ziņa! Nav dzirdēts kad Vācijā slavināt Hitleru!

Draugiem Facebook Twitter Google+