×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. maijs, 2012
Drukāt

Ukraina nokļūst aizvien dziļākā starptautiskā izolācijā

ukraina4

Aizvien pieaugot starptautiskās sabiedrības satraukumam par notiesātās Ukrainas bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko veselības stāvokli, virkne Eiropas valstu un institūciju līderu nolēmuši neapmeklēt Ukrainu.

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu un bloka tieslietu komisāre Viviana Redinga nolēmuši neapmeklēt šovasar Ukrainā notiekošās Eiropas futbola čempionāta finālturnīra spēles. Iespējams, Ukrainā notiekošos mačus neapmeklēs arī Vācijas kanclere Angela Merkele. Kā pavēstīja viņas pārstāvis, tas būs atkarīgs no Timošenko jautājuma.

Tikmēr piecu Eiropas valstu prezidenti nolēmuši neapmeklēt Ukrainā šomēnes paredzēto Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu prezidentu sanāksmi. Kā apstiprināja Ukrainas Ārlietu ministrija, Jaltā 11. un 12.maijā ieplānoto tikšanos neapmeklēs Austrijas, Čehijas, Vācijas, Itālijas un Slovēnijas prezidenti. “Mēs par to paziņojam jau iepriekš, lai neviens no tā neuztaisītu sensāciju. Nav iemesla aiz tā meklēt [diplomātisku] protestu,” sacīja ministrijas pārstāvis.

Tikmēr dalību šajā sanāksmē apstiprinājuši desmit valstu prezidenti, bet vēl četri, visticamāk, ieradīsies.

Jau ziņots, ka satraukumu par Timošenko veselības stāvokli izteikusi arī Eiropas Savienība (ES). Timošenko cieš no muguras sāpēm un 20.aprīlī uzsāka badastreiku. Timošenko 20.aprīlī muguras sāpju dēļ no cietuma tika nogādāta slimnīcā, bet 22.aprīlī tika pārvesta atpakaļ uz cietumu. Timošenko apgalvo, ka pirms pārvešanas uz slimnīcu trīs vīrieši pārmetuši viņai pār galvu palagu un situši pa vēderu. Ukrainas prokuratūra Timošenko apgalvojumus nekavējoties noliedza un pārmeta ekspremjerei mēģinājumu vēl vairāk pasliktināt Kijevas attiecības ar ES.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+