×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2014
Drukāt

Ukraina noraida Krievijas gāzes jauno cenu (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukraina sestdien paziņojusi, ka nepiekrīt Krievijas piegādātās gāzes cenu paaugstināšanai, un piedraudējusi vērsties pret Maskavu arbitrāžas tiesā.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks norādījis, ka divreizējā cenu pacelšana trīs dienu laikā ir “ekonomiska agresija”, kuras mērķis ir sodīt Kijevas jaunos līderus par prokrieviski noskaņotā prezidenta Viktora Janukoviča gāšanu.

Krievijas enerģētikas gigants “Gazprom” šonedēļ paaugstināja Ukrainai piegādātās gāzes cenu par 81% un tagad par 1000 kubikmetriem pieprasa 485,5 ASV dolārus, kas ir augstākā gāzes cena, kādu “Gazprom” pieprasa kādam Eiropas klientam.

“Politiskais spiediens ir nepieņemams, un mēs nepieņemam 500 dolāru cenu,” valdības sēdes laikā norādīja Jaceņuks. “Krievija nespēja sagrābt Ukrainu ar militārās agresijas līdzekļiem. Tagad viņi īsteno plānus sagrābt Ukrainu ar ekonomiskās agresijas palīdzību.”

Premjers pavēstīja, ka Kijeva esot gatava pirkt Krievijas gāzi par iepriekšējo cenu – 268,5 dolāriem par 1000 kubikmetriem, jo tā ir “pieņemama cena”.

Tomēr vienlaikus viņš brīdinājis, ka ukraiņiem jābūt gataviem gāzes piegādes ierobežošanai vai pat apturēšanai.

Savukārt Ukrainas enerģētikas ministrs Jurijs Prodans sanāksmes laikā paziņoja, ka Kijeva esot gatava vērsties pret Maskavu Stokholmas arbitrāžas tiesā, ja Krievija atteiksies no pārrunām par gāzes cenu.

“Esmu stingri norādījis, ka mēs centīsimies panākt vienošanos,” sacīja Prodans. “Taču, ja mēs nespēsim vienoties, mēs vērsīsimies arbitrāžas tiesā, jo pašreizējais līgums mums to ļauj. Vēl ir laiks vienoties ar Krieviju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. “Ukraina noraida Krievijas gāzes cenu…”
  … un Krievija paliek gribot pakļaut sev Ukrainu, tikai bezspēkā braukājot ar tankiem gar tās robežu. Krievijai Ukraina ir bezcerīgi zaudēta, kas salīdzinoši ar tukšu gāzes trubu ir vien pupu mizas!

  • > 6. aprīlis, 2014., 07:15

   ;)))

   Ir sacīts: “Dzīvosim – redzēsim!”, anonīmi bezspēcīgā “salīdzinoši bezcerīgā pupu miza”. 😉

 2. “Ukraina noraida Krievijas gāzes jauno cenu…”
  ——-

  …un paliek gribot pie tukšas trubas ar pliku pakaļu.

  Ir tak’ sacīts: “Dievs devis ļautiņiem gribēšanu, BET dabūšana = pašu kompetence.”

Draugiem Facebook Twitter Google+