×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. maijs, 2014
Drukāt

Ukrainā notiek sarunas un slepkavības

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Police experts examine a car which was shot by separatists at a checkpoint held by pro-Russian militants in eastern Ukrainian city of Lugansk on May 17, 2014. One man was killed and two were wounded in the shooting.

Ukrainas politisko partiju un pilsoniskās sabiedrības organizāciju apaļā galda sarunu trešā kārta notiks 21. maijā Čerkasos, paziņojis bijušais Ukrainas prezidents Leonīds Kravčuks.

Eksprezidents par to paziņoja pēc apaļā galda sarunu otrās kārtas noslēguma Harkovā, norādot, ka ir ar šo tikšanos apmierināts. Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks sarunu laikā pauda atbalstu varas decentralizācijas idejai un izteicās pozitīvi par īpaša statusa piešķiršanu krievu valodai un citu nacionālo minoritāšu valodām. Apaļā galda sarunu otrajā kārtā piedalījās Jaceņuks, iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs, bijušie Ukrainas prezidenti Leonīds Kravčuks un Leonīds Kučma, kā arī biznesa un reliģiskie līderi. Jaceņuks atkārtoti uzsvēris, ka sarunas ar Krievijas atbalstītajiem separātistiem nenotiks, kamēr tie nenoliks ieročus. Paredzēts, ka apaļā galda sarunas ilgs līdz 25. maijam, kad Ukrainā paredzētas prezidenta vēlēšanas.

Tikmēr Krievijas atbalstītie separātisti Ukrainas austrumos Luganskā pastrādājuši kārtējo noziegumu – noslepkavojuši autovadītāju, kas neapturēja savu spēkratu patvaļīgi ierīkotajā kontrolpunktā. Kā ziņo vietējā milicija, automašīnas vadītājs no ievainojumiem miris notikuma vietā, bet pasažieris ar smagiem ievainojumiem nogādāts slimnīcā. Apšaudē cietušas arī divas garāmgājējas. Makijivkā, kas atrodas kaimiņos esošajā Doņeckas apgabalā, nezināmi cilvēki no garāmbraucošas automašīnas apšaudījuši cilvēkus autobusa pieturā, ievainojot kādu sievieti un septiņus gadus vecu meitenīti. Abas cietušās nogādātas slimnīcā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+