×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Ukrainā pārbaudīs ierēdņu lojalitāti pret valsti (14)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas parlaments pieņēmis “lustrācijas” likumu, kas liks katrā ministrijā īpaši izveidotai komisijai pārbaudīt tās pakļautībā esošo iestāžu darbinieku lojalitāti Ukrainas valstij, lai tādējādi izskaustu korupciju, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks paziņojis, ka jaunā likuma ietvaros tiks vētīta vairāk nekā miljons cilvēku lojalitāte valstij. “Pēc mūsu aprēķiniem jaunais likums paredzēs veikt vairāk nekā viena miljona ierēdņu no dažādām valsts iestādēm pārbaudi. Tas attieksies uz visiem valdības ministriem, Iekšlietu ministrijas darbiniekiem, izlūkdienestiem, ģenerālprokuratūru,” valdības sēdē paziņoja Jaceņuks. “Šī likuma ietvaros tiks pārbaudīti visi centrālās varas orgāni, kuri darbojās prezidenta Viktora Janukoviča laikā.” Ukrainas valdības vadītājs paziņojis, ka tādējādi vēlas “iztīrīt” valsts tieslietu sistēmu un policiju no korumpētiem un Ukrainai nelojāliem cilvēkiem.

Likums par ierēdņu pārbaudi pieņemts trešajā lasījumā. Viens no likuma autoriem Jurijs Derevjanko norādījis, ka likuma teksts krietni atšķiras no tā, kāds tika prezentēts pirmajā lasījumā. “Tika izņemti noteikumi, kas bija pretrunā pašreizējai konstitūcijai,” ziņu aģentūras “Interfax” Ukrainas filiālei sacīja Derevjanko. Viņš paskaidroja, ka jaunā likuma ietvaros tiks pārbaudīti visi cilvēki, kuri savos amatos tikuši ievēlēti, – parlamenta deputāti, cilvēktiesību komisārs, Konstitucionālās tiesas tiesneši. Viņš arī norādīja, ka turpmāk ienākumu deklarācija būs jāiesniedz arī amatpersonu tuvākajiem ģimenes locekļiem – cilvēkiem, kuri dzīvo kopā ar konkrēto amatpersonu.

Paredzams, ka katrā ministrijā tiks izveidota īpaša komisija, kas vērtēs savus darbiniekus. Tāpat Ukrainas parlaments uzdevis Tieslietu ministrijai nekavējoties izveidotu sabiedrisko padomi, kurai būs jāuzrauga “lustrācijas” likuma īstenošana.

Jāpiebilst, ka pēc iespējas ātrāku “lustrācijas” likuma ieviešanu prasīja arī vakar pie parlamenta ēkas sanākušie Kijevas iedzīvotāji. Mītiņa laikā viņi notvēra bijušo Janukoviča vadītās Reģionu partijas biedru Vitāliju Žuravski un iemeta viņu netālu no parlamenta ēkas esošajā atkritumu konteinerī.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. papildinu "ukrainu logika" Atbildēt

  un ja nav mieraa ar saviem nodokliem uzturet visu valsti un oligarhu rijibu un vel pieprasa autonomiju, tad japiekar birka “teroristi” un jablietee virsuu ar smagajiem un pat aizliegtajiem ierociem. Ja teritorija buus nolidzinata un atbrivota no iedzivotajiem, tad to panems ASV firma ar Baidena deelu vadibas sastaavaa, lai uzsaktu slanekla gaazes razosanu.

 2. Latvietim parastajam ir taisniba.
  Manaa skatiijumaa lustracija domata tam, lai pirms velesanam jau laicigi nodrosinatos, ka nekada opozicija principaa nav iespejama. Tacu, ja ieveros visus tos principus, tad lojali izradisies tikai pasi sii likuma autori, un arii tikai tapec, ka vinus neviens sietaa nesijaas. No otras puses, Ukrainaa, kur korupcija visus sos gadus ir lidz augstakajai pilotazai noslipejusies, jaunais likums rada jaunas tockas – lustracijas komisijas loceklu vietas buus uz izkersanu, neizsledzu ka par labu samaksu.

 3. VēRTēšANAS PRINCIPS: KURš IR KRIEVS,TO KRIEVIJA AIZSARGāS, KURš NAV KRIEVS – LAI SARGā PATS SEVI!

 4. VĒRTĒŠANAS PRINCIPS : KURŠ NAV UKRAINIS ,TAS – 2.ŠĶIRAS , BEZDARBNIEKS !!!

  • Kam profesija/ukrainis ,to par ierēdni ,bet krievi ,lai rukā par melno ,un paklausīgi maksā nodokļus ,kas uztur šo ierēdņus !

 5. Kas ir valsts Ukraina, tas ir viens Jacenuks!!!. Parlaments ir ATLAISTS, PAR RE’ALU VALSTS INSTITUUCIJU VAREES RUNAAT TIKAI PAR VEELEESANAAM. Tie draudi no amatpersonaam liek loti saubiities par demokraatiju Ukrainaa, taa ir diktatuura.

 6. tas kulacinsmazs lai ko uzsaktu kada valsts tads vaditajs….

 7. Jurim taisnība par izglītības sistēmu.Latvijā arī uzticības pārbaudi jāveic ņemot militārās struktūrās mācībās un darbā…Jāanalizē ģimenes uzticība paaudzēs,citādi iznāk,ka znots,dēls robežsargos bezdarba laikā,bet tēvs braukā ar kalorado lentīti mastā pie mašīnas antēna?!? Man tāda ģimenīte uzticību nevieš…..

 8. Bijušo padomju ierēdņu un kalpotāju lojalitāti Latvijai, īpaši izglītības sistēmā, vajadzēja pārbaudīt arī pie mums, tad būtu mazāk visādu “mikiško” veida akciju, bet būtu vairāk patriotisma. Jo skolotāji un pasniedzēji skolēniem un studentiem “dzen galvā” ne tikai zināšanas, bet arī savu uzskatu ideoloģiju un veido viņu pārliecību un uzskatus. Jauniešu vēlme pamest Latviju nav tikai ekonomiskie apstākļi, kā te viens otrs stāsta, bet arī šī lustrācijas iztrūkuma sekas. Diemžēl!

 9. kā to darīs? radurakstus pētis, biogrāfiju? ar melu detektoru, vai vienkārši liks kādu kaujinieku pagalmā pie sētas no\saut bez tiesas? čekas laiki tie pat nav tas ir vel nkvd pēcrevokucijas gados

  • DEMOKRAĶIJA PO UKRAINSKI Atbildēt

   BŪS KĀ PIE STAĻINA T.I. JAROŠA …JĀŅEM VĒRĀ TAS ,KA ĀBOLS NO ĀBELES TĀLU NEKRĪT !!!..VISIEM JĀDOMĀ KĀ DOMĀ LABĒJAIS SEKTORS ! KURŠ DOMĀS SAVĀDĀK.LAI BRAUC PROM NO VALSTS !

 10. Šitie jau vispār Ukrainu no cilvēkiem tīra. Lojalitāte valstij, kā tas ir-atbalstīt šo oligarhu režīmu?

  • domajams ka tur pēc tautibām sāks dalit. jau drošibnieku priekšnieks vienu brīd izmuldejās ka varbut ir vērts atslābināt krievvalodigo vajāšanu, ka tad kaujiniekiem nebus tik liels atbalsts. jau šobrid cik no intervijas bija saprotams, būt krievam kijevas zonā nozimē palikt bez darba, pratināšanas drošibnieku cietumos, kratišanas mājās, aizturešanas uz ielas… un to nestāstija kautkāds krievu ziņu kanāls, tas bija musu pašu tv, un to teica pašu ukraiņu drošibnieku priekšnieks. tas gan bija tik vienreiz un pat jotubā nevar atrast ierakstu, acim redzot tāda atklātiba nebija ieteicama, tāpec tika cenzeta:)

Draugiem Facebook Twitter Google+