×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Ukraina pārskatīs pamieru ar separātistiem viņu sarīkoto vēlēšanu dēļ (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Ukraina pārskatīs pamieru ar prokrieviskajiem separātistiem valsts austrumos, jo viņu svētdien sarīkotās vēlēšanas ir Minskā noslēgtās vienošanās pārkāpums, pirmdienas vakarā paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Porošenko pavēstīja, ka viņš otrdien sasauks Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sēdi un tajā ierosinās izskatīt jautājumu par likuma atcelšanu, kurš nosaka vietējās pašpārvaldes īpatnības atsevišķos Doņeckas un Luganskas apgabalu rajonos, kurus kontrolē separātisti.

“Šis likums savulaik pildīja ļoti svarīgu lomu ārējas intervences apturēšanā, lai pasaule atbalstītu Minskas miera vienošanos un Ukrainas centienus attiecībā uz situācijas deeskalāciju Donbasā. Mēs demonstrējām Doņeckas un Luganskas apgabalu iedzīvotājiem un ārpasaulei Kijevas patieso tiekšanos uz politisku noregulējumu. Šādu iespēju [separātistu] kaujinieki atmeta. Pseidovēlēšanu sarīkošana torpedēja likumu un krasi saasināja situāciju Donbasā. Tās plašās pilnvaras, kuras paredzēja likums, mēs esam gatavi piešķirt tikai leģitīmi ievēlētām vietējās pašpārvaldes iestādēm – nevis bandītiem, kuri paši sevi vainago uz valdīšanu,” uzsvēra Porošenko.

Prezidents atzīmēja, ka separātistu sarīkotās pašpasludināto “Doņeckas tautas republikas” un “Luganskas tautas republikas” vadītāju un Augstāko padomju (parlamentu) vēlēšanas ir 5.septembrī parakstītā Minskas protokola rupjš pārkāpums.

“Minskas protokols paredz sarīkot atsevišķos Donbasa rajonos pirmstermiņa vietējās vēlēšanas tikai un vienīgi uz Ukrainas likumu pamata. Mēs devām viņiem šo iespēju. 2.novembra vēlēšanu farss pakļauj milzīgiem sagrāves draudiem visu miera procesu, kura startu mēs panācām par kolosālu pūliņu cenu. Tas būtiski pasliktina situāciju Donbasā. Atbildība par to pilnībā gulstas uz pseidovēlēšanu izpildītājiem, organizētājiem un pasūtītājiem,” uzsvēra Porošenko.

Tā kā otra puse ir pārkāpusi Minskas vienošanos, “mums ir jāveic korekcijas savā darbību plānā”, sacīja Ukrainas prezidents. Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sēde otrdien tika analizēta situācija un veiktas nepieciešamās izmaiņas darbību scenārijā.

Porošenko tomēr uzsvēra, ka decentralizācija vēl arvien ir svarīgs politiskā noregulējuma elements Donbasā.

Ukrainas likums “Par īpašu vietējās pašpārvaldes kārtību atsevišķos Doņeckas un Luganskas apgabalu rajonos” stājās spēkā 20.oktobrī. Ukrainas Augstākā rada (parlaments) pieņēma šo likumu 16.septembrī, bet prezidents to parakstīja 16.oktobrī.

Tas paredzēja 7.decembrī sarīkot vietējo varas institūciju ārkārtas vēlēšanas šajos rajonos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kur palika šī ziņa? Atbildēt

    Kas Jauns: Tūkstošiem neonacistu soļo ikgadējā “Krievu maršā” Maskavas nomalē.

  2. Atliek padzīt no Ukrainas zemes citplanetiešus………

  3. pamiera nosacijumos bija ierakstits velešanas nerīkot? kijevas velešanas ir tieši tikpat likumīgas 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+