×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Ukrainā pie parlamenta ēkas izceļas sadursmes (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šodien pie Ukrainas parlamenta ēkas izcēlās sadursmes starp tiesībsargiem un protestētājiem, kuri pieprasīja, lai Ukrainā par varoņiem tiek atzīti Otrā pasaules kara laikā Ukrainā karojošie Ukraiņu pretošanās armijas un Ukraiņu Nacionālistu organizācijas biedri, informē raidsabiedrības “Brīvā Eiropa” interneta vietne.

Nemierus pie Ukrainas parlamenta jeb Augstākās Radas nama aizsāka aptuveni 500 cilvēku liela grupa. Tās sastāvā ietilpstošie cilvēki, pēc Ukrainas ziņu aģentūras “Unian” sniegtās informācijas, apmētāja ar akmeņiem un dažādiem priekšmetiem gan parlamenta ēku, gan tās apsardzi. Daži no nemierniekiem izteicās, ka pārstāv Ukrainas galēji labējo partiju “Brīvība” un nacionālistu grupu “Labējais sektors”. Taču gan partijas “Brīvība” līderis Oļegs Tjagņiboks, gan “Labējā sektora” pārstāvji noliedza, ka šo organizāciju biedri būtu piedalījušies demonstrācijā. Ukrainas policija aizturējusi aptuveni 50 sadursmju provocētājus. Vairākas Ukrainas amatpersonas izteikušās, ka pie parlamenta ēkas notikušās sadursmes ir Kremļa organizēta provokācija.

Demonstrāciju dēļ Ukrainas parlamentārieši bija spiesti pārtraukt savu darba dienu. Tiesa, Ukrainas parlaments paspēja apstiprināt valsts aizsardzības ministra amatā prezidenta Petro Porošenko izraudzīto Stepanu Poltoraku, kurš šobrīd ir Ukrainas Nacionālās gvardes priekšnieks. Poltoraku aizsardzības ministra amatā atbalstīja 245 deputāti, bet pret bija tikai viens.

Dienu iepriekš Ukrainas Nacionālās gvardes karavīri sarīkoja protesta akciju pie Ukrainas prezidenta administrācijas ēkas, pieprasot atsaukt karavīrus no Ukrainas austrumu apgabaliem un atbrīvot prokrievisko teroristu sagūstītās personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tur .. trakoja,pats redzēju savām acīm…Stulba,appīpējusies šmurguļu banda.Ukraina sevi galīgi diskriminē pasaules acīs.Jau draugi poļi stipri piebremzējuši vīzu izsniegšanas kārtību ukriem,laikam beidzot sāk apjēgt kas tā par tautu.

Draugiem Facebook Twitter Google+