Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
16. marts, 2016
Drukāt

Ukrainā pieņem pretkorupcijas likumu

Foto - LETAFoto - LETA

Ukrainas parlaments vakar pieņēma nozīmīgu pretkorupcijas likumu, kas, pēc Kijevas domām, atvieglos bezvīzu režīma panākšanu ar Eiropas Savienību.

Jaunais likums nosaka augsta ranga amatpersonu un viņu radinieku aktīvu uzraudzību. Tagad viņiem elektroniskā formā būs jāiesniedz deklarācijas par ienākumiem un īpašumiem. Viņiem draudēs kriminālatbildība par neprecīzas vai falsificētas informācijas iesniegšanu. Amatpersonu iesniegtā informācija tiešsaistē būs pieejami sabiedrībai. Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirms tam uzlika veto iepriekšējai likumprojekta versijai, kurā deklarācijas par īpašumiem bija paredzētas tikai no 2017. gada. Par likumprojekta pieņemšanu balsoja 278 klātesošie deputāti, bet pret bija divi. Ukraina gadiem ir centusies panākt bezvīzu režīmu ar ES, bet bloks ir izvirzījis Kijevai virkni nosacījumu, tostarp šāda elektroniskās deklarācijas likuma pieņemšanu.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+