Mobilā versija
+0.6°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
16. marts, 2016
Drukāt

Ukrainā pieņem pretkorupcijas likumu

Foto - LETAFoto - LETA

Ukrainas parlaments vakar pieņēma nozīmīgu pretkorupcijas likumu, kas, pēc Kijevas domām, atvieglos bezvīzu režīma panākšanu ar Eiropas Savienību.

Jaunais likums nosaka augsta ranga amatpersonu un viņu radinieku aktīvu uzraudzību. Tagad viņiem elektroniskā formā būs jāiesniedz deklarācijas par ienākumiem un īpašumiem. Viņiem draudēs kriminālatbildība par neprecīzas vai falsificētas informācijas iesniegšanu. Amatpersonu iesniegtā informācija tiešsaistē būs pieejami sabiedrībai. Ukrainas prezidents Petro Porošenko pirms tam uzlika veto iepriekšējai likumprojekta versijai, kurā deklarācijas par īpašumiem bija paredzētas tikai no 2017. gada. Par likumprojekta pieņemšanu balsoja 278 klātesošie deputāti, bet pret bija divi. Ukraina gadiem ir centusies panākt bezvīzu režīmu ar ES, bet bloks ir izvirzījis Kijevai virkni nosacījumu, tostarp šāda elektroniskās deklarācijas likuma pieņemšanu.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+