×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Ukraina pieprasa Krievijai izbeigt jaukties tās iekšējās lietās, atvilkt armiju no robežas (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs un prezidenta pienākumu izpildītājs Aleksandrs Turčinovs ceturtdien pieprasīja Krievijai izbeigt jaukties Ukrainas iekšējās lietās un atsaukt savu karaspēku no abu valstu robežas tuvuma.

“Mēs pieprasām no Krievijas Federācijas izbeigt iejaukties Ukrainas iekšējās lietās, izbeigt pastāvīgu draudēšanu un šantāžu un atvilkt savu karaspēku no mūsu valsts austrumu robežas,” ceturtdien televīzijā pārraidītā uzrunā sacīja Turčinovs.

Turklāt viņš paziņoja, ka faktiski visu Doņeckas reģionu valsts austrumos ir “ieņēmuši teroristi”. Bruņoti noziedznieki ieņem ēkas, gūstā saņem pilsoņus, arī Ukrainas un ārvalstu žurnālistus, mēģina arī nogalināt Ukrainas patriotus,” Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītājs teica.

Turčinovs paskaidroja, ka lēmums par drošības spēku operācijas atjaunošanu Ukrainas dienvidos un austrumos tika pieņemts, jo “bija reāls apdraudējums”, tomēr viņš uzsvēra, ka Ukrainas “valdība nepiekāpsies teroristisku draudu priekšā un turpinās veikt pasākumus, lai aizsargātu savu pilsoņu dzīvības”.

Jau vēstīts, ka Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņoja, ka Krievija ceturtdien sākusi militāras mācības rajonos pie Ukrainas robežas, atbildot uz Ukrainas bruņoto spēku aktivizēto pretterorisma operāciju Ukrainas dienvidaustrumos.

Šoigu sacīja, ka spēka lietošana Ukrainas dienvidaustrumos izraisa Krievijas satraukumu, un apgalvoja, ka tā notiek pret “mierīgajiem iedzīvotājiem”.

“Spēki ir redzami nevienlīdzīgi. Atļauja lietot ieročus pret savas valsts mierīgajiem iedzīvotājiem jau ir dota. Ja šodien šo militāro mašinēriju neapturēs, tad tas novedīs pie liela bojāgājušo un ievainoto skaita. Situācijas normalizēšanu ap Ukrainu neveicina arī izsludinātās NATO spēku mācības Polijas un Baltijas valstu teritorijā,” apgalvoja Šoigu.

Ministrs sacīja, ka spēka struktūru operācijā Ukrainas dienvidaustrumos darbojas Ukrainas bruņoto spēku grupējums ar vairāk nekā 1000 cilvēkiem, kas pilnībā apbruņoti ar automātiskajiem ieročiem. Operācijā iesaistīti apmēram 160 tanku, vairāk nekā 230 bruņutransportieru, vismaz 150 lielgabalu un mīnmetēju, kā arī liels daudzums aviācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Savādi gan. Neviena pasaules valsts, pēdējo 2 ēnešu laikā neko prātīgu nav ieteikusi Ukrainas valdībai, ko tad darīt kara draudu mazināšanai.Visi kaut ko gaida, kaut ko cer. Ko gaidīt , ko cerēt ? Ukrainas austrumdaļā vajadzēja jau marta sākumā ievest daudz lielāku skaitu ukrainas karakungu , lai to mieru sargātu .

Draugiem Facebook Twitter Google+