×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2017
Drukāt

Ukrainā piespriež piecu gadu cietumsodu par pretvalstiskiem materiāliem sociālajos tīklos (2)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Tiesa Ukrainā piespriedusi piecu gadu cietumsodu diviem jauniešiem par sociālajos tīklos izvietotiem pret Ukrainu vērstiem materiāliem, pavēstījis Doņeckas apgabala prokuratūras preses dienests.

“2014.gada februāra beigās divi 1993.un 1994.gadā dzimuši vīrieši sociālajā tīklā “VKontakte” izveidoja vairākas grupas. Vēloties mainīt (..) Ukrainas valsts robežas un īstenot informācijas atbalstu teroristiskajām organizācijām “Doņeckas tautas republika” un “Luhanskas tautas republika”, izveidotajās grupās viņi izvietoja pret Ukrainu vērstus materiālus. Noziedzīgā darbība tika pārraukta 2015.gada aprīlī,” un pēc prokuratūras lūguma tiesa abiem noteica drošības līdzekli apcietinājumu, piebilsts tās paziņojumā.

Tiesā abi apsūdzēti savu vainu neatzina, tomēr valsts apsūdzības uzturētājs pilnībā pierādījis viņu vainu šajos noziegumos. Pirmās instances tiesa abiem jauniešiem piesprieda piecu gadu ilgu brīvības atņemšanu, bet šis spriedums tika pārsūdzēts un tagad spriedumu atstājusi spēkā arī Doņeckas apgabala apelācijas tiesa.

Apelācijas tiesa nolēma, ka spriedums pieņemts likumīgi, atzīstot apsūdzētos, kas ir Doņeckas apgabala Slovjanskas rajona iedzīvotāji, par vainīgiem centienos graut Ukrainas teritoriālo vienotību.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Doņeckas un Luhanskas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pieci gadi viņiem nebūs jāsēž. Tiks ārā daudz ātrāk. Kad cūka vaļcmanis un visa neliešu hunta karāsies cilpā Maidana laukumā.

  2. protams ir viss kas atmasko valdošo huntu:) staļina metodes atgriežas pilnā krāšņumā

Draugiem Facebook Twitter Google+