×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Ukrainā pret Berluskoni ierosināta krimināllieta

Silvio Berluskoni. Foto - AFP/LETASilvio Berluskoni. Foto - AFP/LETA

Ukrainā ierosināta krimināllieta pret Itālijas ekspremjeru Silvio Berluskoni par okupētās Krimas pussalas apmeklēšanu, preses konferencē pavēstīja Ukrainas parlamenta cilvēktiesību komitejas priekšsēdētājs Georgijs Logvinskis.

Berluskoni “publiski ieradās Krimā, nesaņemot Ukrainas puses atļauju”, viņš atgādināja, norādot, ka “Ukrainas teritorijā pret Berluskoni ierosināta krimināllieta”.

“Krievijā ir aizsākta programma – atbilstoši mūsu datiem tai atvēlēti ne mazāk kā 50 miljoni dolāru -, lai maksimāli atzītu Krimas aneksiju kā kā likumīgu varas un īpašumu, kā arī mūsu teritorijas nodošanu,” sacīja deputāts.

Lai tas notiktu, atsevišķi Krievijas Valsts domes pārstāvji regulāri veic pārrunas ar ārvalstu likumdevējiem, ministriem un citiem politiķiem un “īsteno tā dēvētos ekskursiju braucienus pa mūsu teritoriju”.

Logvinskis atgādināja par Francijas parlamenta deputātu nelikumīgo Krimas apmeklējumu un to, ka viņi informēti par aizdomām par kriminālnozieguma pastrādāšanu.

“Uz šodienu papildus mums ir informācija par delegācijām – viena no tām bija no Serbijas, otra no Vācijas. Saistībā ar tām Ukrainas Drošības dienestam nosūtīts iesniegums par krimināllietu ierosināšanu,” sacīja deputāts.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+