Uncategorized

Ukrainā reģistrēts 40 grādu karstums un līdz 9 cm lieli krusas graudi 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Shutterstock

Svētdien Ukrainas austrumu un dienvidu daļā termometra stabiņš ēnā pakāpās līdz +39..+40 grādiem un vietām tika pārspēts jūlija karstuma rekords, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Krievijas dienvidos svelme sasniedza +41 grādu. Pirmdien šajā reģionā iespējams vēl par grādu karstāks laiks.

Ukrainas rietumos, kur maksimālā gaisa temperatūra svētdien bija no +18 līdz +33 grādiem, svētdienas vakarā pērkona negaiss daudzviet atnesa milzīgu krusu, tās lielāko graudu diametrs sasniedza deviņus centimetrus, liecina Eiropas bīstamo laikapstākļu datubāzē ievietotā informācija.

Savukārt vienuviet Rumānijā pie Ukrainas robežas krusa bijusi tik intensīva, ka zeme pārklāta ar vairākus centimetrus biezu krusas slāni.

No svētdienas vakara līdz pirmdienas rītam spēcīgi pērkona negaisi plosījušies teju visā Baltkrievijā, kā arī tuvējos Krievijas apgabalos. Pirmdienas rītā zibeņo arī Maskavā.

Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs pirmdien vietām Krievijā – galvenokārt teritorijā pie Baltkrievijas un Ukrainas robežas – noteicis visaugstāko bīstamības līmeni, prognozējot jaunas vētras un milzu krusu.

Pagājušajā nedēļā Baltkrievijā un Krievijā plosījās vētras, tai skaitā virpuļviesuļi, kas paņēma vairāku cilvēku dzīvību, bet krusas graudu diametrs Baltkrievijā sasniedza pat desmit centimetru.

LA.lv