×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. decembris, 2013
Drukāt

Ukraina saņēmusi pirmos trīs miljardus dolāru no Krievijas aizdevuma

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

epa04000476 Russian president Vladimir Putin (L) shakes hands with Ukrainian Prime Minister Nikolai Azarov (R), welcoming him to take part in the Supreme Eurasian Economic Council, in Moscow, Russia, 24 December 2013. Nikolai Azarov arrived in Moscow to develope economic cooperation with Russia and other countries of the Customs Union despite sharp negative reaction of pro-European opposition. EPA/ALEXEI NIKOLSKY/RIA NOVOSTI/KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT

Ukraina ir saņēmusi pirmo daļu no Krievijas 15 miljardu ASV dolāru (apmēram 7,5 miljardu latu) vērtā aizdevuma – trīs miljardus dolāru (apmēram 1,5 miljardu latu), otrdien paziņojis Ukrainas premjerministrs Nikolajs Azarovs.

“Ukrainas Nacionālā banka savā kontā saņēmusi [aizdevuma] pirmo kārtu. Tas mums ir stabilizējošs faktors. Pateicoties panāktajām  vienošanām, mūsu reitingi ir cēlušies,” Azarova teikto, Maskavā tiekoties ar Krievijas premjerministru Dmitriju Medvedevu, citē Ukrainas valdības preses dienests.

Tas informē, ka Ukrainas premjers pateicies Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam un Krievijas valdībai par kredīta piešķiršanu Ukrainai.

Pēc Ukrainas valdības preses dienesta paziņojumā teiktā, Medvedevs tikšanās laikā ar Azarovu sacījis: “Vakar pēc mana rīkojuma, pamatojoties uz parakstītajiem dokumentiem, mēs iegādājāmies Ukrainas valsts obligāciju pirmo kārtu par summu trīs miljardi dolāru.”

Jau vēstīts, ka   Ukrainas   prezidenta Viktora Janukoviča un   Krievijas  prezidenta Vladimira Putina tikšanās laikā 17.decembrī Maskavā tika panākta vienošanās par to, ka   Krievija  būtiski samazinās    Ukrainai piegādājamās dabasgāzes cenu, kā arī pirks    Ukrainas valsts obligācijas par 15   miljardiem  ASV dolāru. Azarovs 18.decembrī paziņoja, ka šī vienošanās ir novērsusi    Ukrainas bankrotu un sociālu sabrukumu.

Plašus opozīcijas protestus Ukrainā izraisījis Ukrainas valdības atteikums parakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību (ES) novembra beigas Viļņā notikušajā ES Austrumu partnerības samitā, tā vietā izvēloties veidot ciešākas attiecības ar  Krieviju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+