×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Ukraina šķetina parādu krīzi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas amatpersonām cīnoties ar finansiālajām un ekonomiskajām likstām, valsts parlaments atbalstījis valdības izstrādāto likumprojektu, kas ļauj valdībai finansiāli smagos laikos apturēt ārvalstu parāda atmaksu, informē starptautiskās ziņu aģentūras. Ukrainas valdības vadītājs Arsēnijs Jaceņuks pamatojis, ka šāds likums dos iespējas valstij grūtajos finanšu ap­stākļos novirzīt tik nepieciešamo naudu cilvēku pamatvajadzībām, nevis piespiedīs atmaksāt pērn gāztā prezidenta Viktora Janukoviča laikā uzkrātos parādus.

Aizdevējiem lūdz pretimnākšanu

“Valdība lūdz, lai jūs mums piešķirtu tiesības ieviest moratoriju Ukrainas ārējā parāda atmaksai privātajiem investoriem. Es uzsveru, ka tās ir tiesības. Mēs vēl lemsim, vai izmantot šīs tiesības vai ne,” pirms balsojuma par likumu Ukrainas parlamentā sacīja Jaceņuks. Viņš skaidroja, ka Ukrainas kopējais parāds šobrīd sasniedz aptuveni 70 miljardus dolāru, no kuriem lielākā daļa ir “pazaudēta” Janukoviča režīma gados.

Ukrainas valdības vadītājs vērsās pie starptautiskajiem aizdevējiem, lūdzot viņus ar izpratni vērtēt situāciju valstī, kad austrumu apgabalos tai nākas cīnīties pret Krievijas uzturētajiem kaujiniekiem. “Palīdziet mums ar dolāriem, miljardiem dolāru, nevis ar vārdiem,” sacīja Jaceņuks. Viņš vainoja arī starptautiskos kreditorus, kuri savulaik aizdeva prāvas summas Janukoviča režīmam. “Mēs nevaram šos parādus maksāt no ukraiņu kabatām,” paziņoja Jaceņuks, uzsverot, ka valsts iedzīvotāji ekonomiskās lejupslīdes dēļ ir “iedzīti nabadzībā”. Pēc Ukrainas statistikas biroja datiem, šā gada pirmajā ceturksnī valsts iekšzemes kopprodukts sarucis par 17,6 procentiem, kas ir krietni vairāk, nekā finanšu eksperti sākotnēji prognozēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+