×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. decembris, 2013
Drukāt

Ukrainā smagi piekauta pazīstama žurnāliste

Foto - kadrs no videoFoto - kadrs no video

Pagaidām nenoskaidroti uzbrucēji trešdien netālu no Kijevas brutāli piekāvuši pazīstamo žurnālisti un Eiromaidana protestu kustības aktīvisti Tatjanu Černovilu, pavēstīja Kijevas apgabala milicija.

“Incidents noticis naktī ap plkst.1.30. Atbilstoši provizoriskajai informācijai Čornovila brauca savā personīgajā automašīnā, kad viņai ceļu negaidīti “nogrieza” nezināma automašīna, no kuras izkāpa vairāki vīrieši. Nezināmie izvilka Čornovilu no šofera vietas, piekāva, bet pēc tam iemeta ceļmalas grāvī,” teikts milicijas paziņojumā.

Žurnāliste pati izsaukusi miliciju. Ārsti viņai konstatējuši smadzeņu satricinājumu. Par notikušo ierosināta krimināllieta.

Nule kā izdevumā “Ukrainska Pravda” bija publicēta Čornovilas fotoreportāža “Šeit dzīvo bende! Iekšlietu ministra Vitālija Zaharčenko īpašums”. Publikācijā bija vēstīts par ēku kompleksu, kas patlaban tiek būvēts un kas esot paredzēts iekšlietu ministram.

Opozīcijas partijas “Batkivščina” (“Tēvzeme”) parlamenta deputāts un bijušais Kijevas milicijas priekšnieks Vitālijs Jarema radio “Brīvība” sacīja, ka Černovila incidentu saista ar savu aktīvo sabiedrisko darbību.

“Viņa sarunā paskaidroja, ka pēdējo dienu laikā vairākkārt apmeklējusi ģenerālprokurora [Viktora] Pšonkas un iekšlietu ministra Zaharčenko dzīvesvietas, un viņa saista šos notikumus tieši ar savu sabiedriskās aktīvistes darbību,” sacīja deputāts.

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs pieprasījis nekavējoties izmeklēt uzbrukumu žurnālistei, savukārt iedzīvotāji protestā pieprasa iekšlietu ministra Vitālija Zaharčenko atkāpšanos no amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+