×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Ukrainā trīs mēnešu laikā jāpārdēvē 908 pilsētas un ciemi

Foto-Juris LorencsFoto-Juris Lorencs

Ukrainas vietējās varas institūcijām līdz 21.novembrim ir jāpieņem lēmumi par 908 pilsētu un ciematu nosaukumu dekomunizāciju, piektdien paziņoja Ukrainas Nacionālās atmiņas institūts.

Pēc tam jauno nosaukumu priekšlikumi tiks iesniegti apstiprināšanai parlamentā. Savukārt likumdevējiem par ierosinājumiem būs jābalso vēl trīs mēnešu laikā. Ja kāda pašvaldība priekšlikumus nebūs iesniegusi, parlaments pieņems lēmumu, balstoties uz institūta ieteikumiem.

Jauni nosaukumi būs jāizraugās 30 pilsētām, 51 pilsētciematam, 711 ciemiem un 116 ciematiem. Vienīgais apgabals, kurā nav konstatēts neviens komunistisks vai nacistisks nosaukums, ir Ivanofrankivskas apgabals.

Dekomunizācijas likumi stājās spēkā 21.maijā.

Atbilstoši tiem apdzīvotu vietu jaunie nosaukumi ir jāierosina pusgada laikā, juridisku personu – trīs mēnešu, mediju – arī trīs mēnešu laikā (līdz 21.augustam). Likumiem neatbilstošo preču un pakalpojumu nosaukumi ir jānomaina līdz 21.novembrim.

Izņēmumi attiecas vienīgi uz nosaukumiem, kas ir saistīti ar ukraiņu zinātnes un kultūras izciliem padomju darbiniekiem, kā arī cilvēkiem, kas ir saistīti ar pretošanās kustību un nacistisko iebrucēju padzīšanu no Ukrainas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+