×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Ukraina un kreditori vienojas par parādsaistību restrukturizēšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Ukraina ceturtdien paziņoja, ka tā panākusi svarīgu vienošanos par valsts parādsaistību restrukturizēšanu, kas paredzēs aizdevējiem pieņemt parādu norakstīšanu 20% apmērā un saglabāt globālos finanšu tirgus atvērtus finanšu grūtībās nonākušajai valstij.

“Vienošanās paredz par 20% norakstīt Ukrainas parādsaistības un garantētos parādus, radot tūlītēju parādsaistību sloga atvieglošanu par aptuveni 3,6 miljardiem dolāru (3,2 miljardiem eiro),” norāda Ukrainas Finanšu ministrija.
Šīs pārrunas ilgušas piecus mēnešus un to laikā Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) un ASV izdarīja milzīgu spiedienu uz obligāciju turētājiem, lai tie pieņemtu īstermiņa zaudējumus apmaiņā pret iespēju Ukrainas līderiem saglabāt neatkarību no Krievijas.

Prognozes liecina, ka Ukrainas ekonomika samazināsies par gandrīz 10%, kas daļēji skaidrojams ar svarīgu ogļu un tērauda ražotņu zaudēšanu Krievijas kontrolētajos valsts austrumos.

SVF jau izveidojusi 40 miljardu dolāru lielu glābšanas programmu, lai stabilizētu Ukrainas finansiālo stāvokli pēc vairāk nekā 20 gadus ilgušas korupcijas, kuras dēļ ekonomika piedzīvojusi strauju lejupslīdi.

Taču šīs programmas saņemšanai bija nepieciešamas kompromiss ar obligāciju turētājiem, kas varētu Ukrainai nākamajos četros gados ietaupīt 15,3 miljardus dolāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+