Pasaulē
Eiropa

Ukraina, Vācija, Francija un Krievija nevienojas par samitu Astanā 2

Foto – AFP/LETA

Ukrainas, Vācijas, Francijas un Krievijas ārlietu ministri attiecīgi Pavlo Kļimkins, Franks Valters Šteinmeiers, Lorāns Fabiuss un Sergejs Lavrovs tomēr nav spējuši panākt progresu, lai pieliktu punktu karadarbībai Ukrainas austrumos.

Tas nozīmē, ka iepriekš Kazahstānas galvaspilsētā Astanā plānotā šo valstu līderu sanāksme tomēr nenotiks, informē ziņu aģentūra “Associated Press”.

Vācijas ārlietu ministrs Šteinmeiers vakar Berlīnē notikušo četru stundu ilgo ārlietu ministru apspriedi nodēvēja par “ļoti atklātu” viedokļu apmaiņu. Taču šajās sarunās neesot izdevies panākt jebkādu progresu. Tāpēc Ukrainas, Vācijas, Francijas un Krievijas ārlietu ministri vienojušies, ka šobrīd nav jēgas rīkot četru valstu līderu sanāksmi, uz kuras sarīkošanu decembra beigās mudināja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Tā vietā, kā norādīja Šteinmeiers, ministri vienojušies tikties atkārtoti, lai “mēģinātu pārvarēt domstarpības”. “Ja tiks panākts progress ministriju pārtāvju sarunās, tad mēs esam gatavi nākamnedēļ tikties atkārtoti un atsākt šodien [sanāksme notika vakar – J.K] uzsāktās sarunas,” ziņu aģentūrai “AP” skaidroja Vācijas ārlietu ministrs. “Viedokļu atšķirības parāda, cik sarežģīti ir panākt ne tikai politisku risinājumu, bet arī samitu Astanā, uz kuru daudzi cer. Taču tas vēl ir jāsagatavo.”

LA.lv