×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2017
Drukāt

Ukrainai draud izslēgšana no Eirovīzijas par Krievijas pārstāves neielaišanu (13)

Foto - ITAR/TASS/LETAFoto - ITAR/TASS/LETA

Kremļa polittehnologi izlēma sūtīt uz Kijevu 27 gadus veco dziedātāju un dziesmu autori Jūliju Samoilovu, kura uzstājas ratiņkrēslā, jo cieš no muguras muskuļu atrofijas.

Eirovīzijas dziesmu konkursa organizatori ir draudējuši izslēgt Ukrainu no turpmākiem konkursiem, ja valstī uz maijā paredzēto konkursa finālu Kijevā netiks ielaista Krievijas pārstāve Jūlija Samoilova, piektdien ziņoja Eiropas mediji.

Ukrainas Drošības dienests (UDD) pagājušonedēļ aizliedza 27 gadus vecajai Samoilovai uz trim gadiem iebraukt valsts teritorijā, balstoties uz informāciju, ka dziedātāja ir pārkāpusi Ukrainas likumus, apmeklējot Krievijas okupēto Krimu, kur viņa 2015.gadā uzstājusies ar koncertu.

Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) vadītāja Ingrīda Deltenre vēstulē Ukrainas premjerministram Volodimiram Groismanam paziņoja, ka aizliegums Krievijas dziedātājai piedalīties Eirovīzijā ir “nepieņemams”, un brīdināja, ka Ukrainas sabiedriskā raidkompānija UAPBC tā dēļ “var tikt izslēgta no turpmākiem pasākumiem”.

Šo vēstuli, kas datēta ar 23.martu, Eiropas mediji publicēja piektdien. Eirovīzijas preses birojs ir apstiprinājis šīs vēstules autentiskumu Vācijas radiostacijai “Deutsche Welle”.

Ja Kijevas noteiktais aizliegums Samoilovai netiks atcelts, tas “noteikti būs ar ļoti lielu negatīvu ietekmi uz Ukrainas kā mūsdienīgas, demokrātiskas Eiropas nācijas starptautisko reputāciju,” vēstulē rakstīja Deltenre.

“Mēs esam aizvien vairāk neapmierināti, faktiski sašutuši, par to, ka šīgada konkurss tiek izmantots par instrumentu notiekošajā konfrontācijā starp Krievijas Federāciju un Ukrainu,” viņa piebilda.

Krievijas Pirmais kanāls ir noraidījis Eirovīzijas organizatoru piedāvājumu ļaut Samoilovai piedalīties konkursā attālināti ar video translācijas starpniecību.

“Mēs piedāvājumu piedalīties attālināti uzskatām par dīvainu un noraidām to, jo tas ir absolūti pret pasākuma būtību,” teikts kanāla paziņojumā.

27 gadus vecā Samoilova kopš 13 gadu vecuma ir pirmās grupas invalīde un pārvietojas ratiņkrēslā. Ir paredzēts, ka viņa Eirovīzijā uzstāsies ar dziesmu “Flame Is Burning”.

Ukraina jau iepriekš Samoilovas izraudzīšanos raksturoja kā provokāciju. Vairāki Ukrainas politiķi mudināja Kijevu neizrādīt piekāpību tikai tāpēc vien, ka Samoilova ir invalīde.

Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls 9.-13.maijā notiks Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, jo pērn Stokholmā notikušajā konkursa finālā uzvarēja Džamala no Ukrainas.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kādiem gan izdzimteņiem jābūt, lai sūtītu kaujā invalīdus? To tikai krievs var.

 2. Nu gan laiki pienākuši, kad prokremliskas sunes diktēs valstīm, ko tām pie sevis ielaist un ko nē! Pirmkārt jau Samoilovu varēja nepielaist konkursam tāpēc, ka viņa netika izraudzīta skatītāju aptaujā, bet izvēlējās Putins.

 3. 1. apriļa cienīga ziņa …

 4. Cerams, ka Ukraina nepiekāpsies Kremļa pakalpiņiem.

 5. Kādas tik nelietības un provokācijas neizdomās! Un ir tādi naivie, kam tas nekādi nepielec. Malači ukraiņi!

 6. tas jebu ir kremļa pakalpiņš.
  Ukrainai vajadzētu vispār pasūtīt to kviecēju sacenšanos pasūtīt kur ķeizars iet kājām. 🙂

 7. Boikotet so balaganu kuru deve par Eurovision Song Kontext.Turpmak rikot to tikai Launuma Imperija,Ziemelkoreja un Azijas Uzbekistana un citas stanas.No Latvijas puses uz sadarbibas pamatiem nosutit duetu Zdanoka & Mamikins ar, ES un NATO Valsti Latvija esosajiem, kremla cekistiem ka kori,bez tiesibam atgriesties Latvija.

  • Сам езжай дохтур, пой там и пляши, отрабатывай денежки! Если умеешь, конечно. Что же ты свою любимую тему про вагоны не поднял, запал кончился? На кону, между прочим, огромные деньги, и понсорские и отчисления за трансляцию и рекламные. Когда пахнет такими деньгами не до нежностей, выкинут вашу украину из союза, а конкурс перенесут в другое место, лишь бы только денежки свои спасти!

Draugiem Facebook Twitter Google+