×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Ukrainai ziemā draud pamatīgi elektroapgādes traucējumi (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ogļu trūkuma dēļ Ukrainai ziemā draud pamatīgi elektroapgādes traucējumi, un Ukrainas enerģētikas ministrs draudējis atlaist visu valsts energokompānijas “Centrenergo” vadību, piektdien ziņo vietējie mediji.

“Centrenergo” vadība ir “dezorganizēta un nekompetenta”, paziņojis jaunais Ukrainas enerģētikas ministrs Vladimirs Demčišins.

Iepriekš mediji ziņoja, ka enerģētikas uzņēmumam izsīkst ogļu krājumi, kas apdraud elektrības piegādes.

“Centrenergo” ogļu rezerves no 969 000 tonnām jūlijā ir sarukušas līdz 58 000 tonnām novembrī, ziņoja tīmekļu vietne “Ukrainska Pravda”.

Atsaucoties uz avotiem Enerģētikas ministrijā, “Ukrainska Pravda” ziņo, ka Demčišins sasaucis ārkārtas sēdi, lai novērstu draudošo krīzi.

Ministrs mediju ziņoto nekomentēja, bet norādīja, ka Ukrainas kopējās ogļu rezerves ir gandrīz 1,4 miljoni tonnu.

Demčišins ceturtdien aicināja Ukrainas ražotājus vakara stundās samazināt enerģijas patēriņu par 15% un ieviest nakts maiņas, lai novērstu elektroapgādes pārrāvumus.

Kad pēc tehniskām problēmām daļēji tika slēgta Zaporožjes atomelektrostacija (AES), aizvadītajā nedēļā elektroapgādes pārrāvumi bija vērojami arī Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.

Lielākā daļa Ukrainas ogļu ieguvju atrodas Donbasā, ko daļēji kontrolē promaskaviskie kaujinieki. Daudzas ogļraktuves nedarbojas jau vairākus mēnešus.

Luhanskas reģiona gubernators piektdien atklāja, ka valdības kontrolētajos apgabalos uzkrātas 120 000 tonnu ogļu, bet nemierīgās situācijas dēļ tās nav iespējams piegādāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. KREMĻA KRANČI KAUC ! Atbildēt

    Bet Urlostanai draud strauja ekonomiska lejupslīde. Tuvā nākotnē dekolonizācija būs neizbēgana.

  2. ukri lai palēkē būs siltāk…kto ne skačet tot moskaļ.

  3. malači ukri.Vispirms sabombardēja visas ogļraktuves, nogalināja tūkstošiem mierīgo iedzīvotāju,tai skaitā arī ogļraču,tagad, redz ,nevarot izvest ogles no Donbasa.Kas viņas jums atdos par velti,ogļraciem nav maksāta alga jau cik mēnešus. Pērciet, vai lecat ,lai sasildītos.Kto ne skačet tot moskaļ…

Draugiem Facebook Twitter Google+