×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Ukrainas ĀM: Krievija gatavo militāru agresiju

Ilustratīvs attēls. LETA/AFPIlustratīvs attēls. LETA/AFP

Ukrainas Ārlietu ministrija otrdien apsūdzēja Krieviju par tās veikto savu bruņoto spēku karavīru un militārās tehnikas ievešanu Kijevas nekontrolētajās Doņeckas un Luhanskas apgabalu teritorijās, ko Ukraina uzskata par gatavošanos militārai agresijai un valsts teritorijas okupāciju.

“Krievija turpina koncentrēt militārās apakšvienības Ukrainas robežu tuvumā, tiek fiksēta izlūkošanas no gaisa aktivizēšanās pret Ukrainas bruņoto spēku pozīcijām. Var runāt par militārās agresijas turpināšanos pret Ukrainu un reālu gatavošanos mūsu valsts suverēnās teritorijas okupācijai,” norādīja Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jevgeņijs Perebijnis preses brīfingā Kijevā.

Viņš norādīja, ka Krievijas amatpersonas turpina noliegt acīmredzamus faktus par Krievijas bruņoto spēku apakšvienību klātbūtni Ukrainas Donbasā, kas ir kļuvis par “ierastu Krievijas rīcību, sava veida Krievijas hibrīdkara vizītkarti, ko Krievija ir izvērsusi pret Ukrainu”.

Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis piebilda, ka pierādījumu par Krievijas bruņoto spēku ir pietiekami gan Ukrainas izlūkdienestiem, gan partnervalstu izlūkdienestiem, un tie ir atrodami arī sociālajos tīklos.

“Nevienu nevajadzētu maldināt fakts, ka Krievija noņem no tehnikas un karavīriem pazīšanās zīmes. Tās ir tā paša Krievijas izdomātā hibrīdkara pazīmes, kas ļauj tai ciniski paziņot par pierādījumu trūkumu,” paziņoja Perebijnis.

Viņš arī norādīja, ka ir laiks atteikties no formulējuma “humānais konvojs”, runājot par Krievijas autokolonnām, kas iebrauc Ukrainā. “Nepastāv nekādi humānie konvoji,” ministrijas pārstāvis uzsvēra.

Perebijnis norādīja, ka Krievija katru dienu nosūta vairākas kolonnas ar ieročiem un militāro tehniku, bet tā saucamie humānie konvoji ir viens no veidiem, ar ko tiek atbalstīti Ukrainas austrumos esošie bruņotie formējumi.

“Krievija izlēma, ka ar tā palīdzību risinās savus propagandas mērķus, nosūtot tos publiski. Pārējie konvoji pārvietojas bez publicitātes. Tādēļ es liktu vienlīdzības zīmi starp militārās tehnikas kolonnām un šiem “humānajiem konvojiem”, jo to uzdevums ir destabilizēt situāciju Ukrainā, atbalstīt teroristus, un nodrošināt viņus ar visu to, kas palīdz veikt karadarbību,” uzsvēra ministrijas pārstāvis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+