×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Rīgā noticis Ukrainas apmelotāju “randiņš”
 (22)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Otrdien, 5.augustā, pie jauniešu iecienītās tikšanās vietas “Laimas” pulksteņa notika dīvains “randiņš”, kas bija iecerēts, lai vērstos “pret Ukrainas valdības spēku īstenoto pretterorisma operāciju” un atbalstītu Austrumukrainas separātistus.

Pasākumu rīkoja “Eiropas krievu kustība”, un to apmeklēja ap 40 dalībnieku, kā arī aptuveni tikpat daudz policistu un žurnālistu. Pie “Laimas” pulksteņa bija redzama pasākuma iniciatore, Nepilsoņu kongresa aktīviste Jeļena Bačinska, turpat arī krievu valodas referenduma ideologs Aleksandrs Gapoņenko, kā arī vairāki Latvijas Krievu savienības politiķi, piemēram, Vladimirs Buzajevs un Jakovs Pliners. Organizatori bija parūpējušies par noformējumu – izstādītas tendenciozas bildes no Maidana notikumiem Kijevā (svaigāki attēli no pēdējiem Ukrainas notikumiem, piemēram, Malaizijas lidmašīnas katastrofas vietas gan izpalika), skanēja sēru mūzika un pareizticīgo dziesmas. Mītiņā uzstājās politologs Einārs Graudiņš, stāstot, ka Ukrainas spēki ar artilēriju apšaudot dzīvojamos rajonus, ciešot civiliedzīvotāji. “Latvijā informācija par notikumiem Ukrainā tiek cenzēta no visām pusēm,” apgalvoja E. Graudiņš. Sarunā iejaucās garāmgājējs Kaspars, kurš sāka izkliegt ukraiņu atbalsta saukli: “Slava, Ukrainai!” – un aicināja nestāstīt melus. Tūlīt pat iesaistījās Valsts policija un palūdza Kasparu atiet nostāk no notikuma vietas.

Vēlāk saukļus Ukrainas atbalstam izkliedza Ondrijs un viņa amerikāņu draudzene Džesika, kuri dzīvo Kijevā, bet Latvijā ieradušies, lai pavadītu atvaļinājumu. “Tas ir ļoti vienkārši – Krievija uzbrūk Ukrainai. Vai mēs devāmies uz Krieviju? Ja viņi tiks tālāk Ukrainā, tad viņi nāks arī uz Latviju. Tas, kas notiek Ukrainā, ir agresija pret neatkarīgu valsti. Nesaprotami ir arī izstādīto attēlu mērķi, kas ir sižeti no Maidana. Parādīt, ka cilvēki mirst? Mēs bijām pret Janukoviča režīmu, jo vēlējāmies demokrātiju,” man skaidroja Ondrijs.

Starp mītiņa dalībniekiem bija sastopams arī kāds trīsdesmitgadnieks ar ģimeni, kurš apgalvoja, ka esot no nemieru plosītās Luhanskas, un kritizēja Ukrainas varu, kas postot pilsētu. Prokrieviskie separātisti, pēc viņa teiktā, esot “tautas zemessargi”.

Netālu bija uzstādīta telts – “ziedojumu vākšanas punkts”. Izrādījās, ka tā ir tautas sabiedriskā kustība “Baltija”, par kuru “Latvijas Avīze” jau nesen rakstīja. Tā brīvi turpina darboties, neskatoties uz vairāku amatpersonu, piemēram, iekšlietu ministra Riharda Kozlovska un Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītāja Aināra Latkovska (abi “Vienotība”), solījumiem pievērst uzmanību šādām aizdomīgām darbībām, kuru piesegā, ļoti iespējams, tiek atbalstīti teroristiski veidojumi. Punkta vadītājs Staņislavs Bukains sacīja, ka apmēram stundas laikā savākts ap 200 eiro. Pēc viņa teiktā, pirmā krava ar “humāno palīdzību” esot nonākusi Rostovā pie Donas Krievijā un “puiši jau ir ceļā uz mājām”, lai dotos nākamajā “uzdevumā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Teroristu maidaunu saieti gan var notikt. Kā uz to skatītos mūsu varneši, ja šeit kāds sadomātu uztaisīt maidaunu ,lai viņus gāztu? Arī atbalstītu? Šis mītiņš vismaz nebija agresīvs,kā bija maidaunu organizētie. Tajos fiziski Uzbruka pat žurnālistiem tikai tāpēc, ka fotografēja viņu huligāniskos purnus un huligānisko uzvedību.

 2. RĪGĀ var NOTIKT PILNīGI VISI PRETVALSTIKI SAIETI UN TOS TOS LABPRĀT ATļAUJ!!! JAUKI, KA IR TĀDA “BEZZOBAINA UN GĻĒVA VALSTS”!!!

 3. tie ir burlaku ģīmji Atbildēt

  Krievu nacists ir krievu nacists, vienalga vai krievs, žīds, vai latvietis. Vai kāds tādus tipus vēl ņem par pilniem?

 4. šiem piekrītam 1000% 6. augusts, 2014 13:32 Atbildēt

  Ernis Purnis 6. augusts, 2014 13:29 Atbildēt

  Super “mūsu” valsts policija, super DP un iekšlietu ministrelis! Liekēž un mankurtii, kas trekni barojas no latviešu tautas nodokļiem, bet uztur un stimulē nelojālos psrs “jaunpilsoņus” visās spēka struktūrās, lai tie var pilnīgi netraucēti gatavot Krimas scenāriju kopīgi ar pārējo psrs okupantu masu mūsu “atbrīvotajā” Latvijā kremļa stingrajā pārraudzībā

  aiai 6. augusts, 2014 10:12 Atbildēt

  Cik krieviem līki deguni palikuši! Mūsu DP pret šiem naidniekiem neko nedara .Pievērš tikai uzmanību. Toties aiztur citādi domājošus.KOLOSĀLI!!!

 5. Kauns LV par ko taadu!!! Atbildēt

  KUR ir DP????????????????????????To ir jaizformee!

 6. … Ko Kazlovskim un Latkovskim nozime paceltais kulaks … man tas ir piedraudejums … !

 7. … Valdibai un iesaistitam ministrim nekavejoties japaskaidro par iemesliem izsniegt atlauju sadam sarikojumam kas ir:

  1. pret LR valdibas pienemto un izsludinato nostaju par Krievijas aresiju un Ukrainas okupaciju …

  2. pret ES un NATO partneru lidzigu novertejumu

  3. kas redzami iesaista un ta pierada turpinosu pretvalstisku elementu darbibu valsti …

  4. ka ari neizprotamu un DP atkartotu, valsts viedokla atbalstosas personas aizturesanu …

  5. kadas biedribas un politiskas partijas valstij naidigo individu piedalisanos publiska demonstracija ar meligu un nepatiesu propogandu, kas ir preteji faktiem pec visam oficialam zinam, valdibas politikai un publicetiem atzinumiem …

  6. un atklati paraditiem merkiem celt naidu un konfrontaciju ar Latvijas Republikai lojalam personam …

 8. PRETIIGS RANDINSH Atbildēt

  SUUTIET VISIEM MELU RANDINSH UZ SALASPILS MEMORIAALAJAA ANSABLII.TUR VAREES ZAIMOT.

 9. Vārds Drošības Policijai -aūūū, kur esi? Atbildēt

  Smagi sodāmu pretlatvisku kremļa neliešu bariņš

 10. šiem piekrītam 1000% Atbildēt

  Ernis Purnis 6. augusts, 2014 13:29 Atbildēt

  Super “mūsu” valsts policija, super DP un iekšlietu ministrelis! Liekēž un mankurtii, kas trekni barojas no latviešu tautas nodokļiem, bet uztur un stimulē nelojālos psrs “jaunpilsoņus” visās spēka struktūrās, lai tie var pilnīgi netraucēti gatavot Krimas scenāriju kopīgi ar pārējo psrs okupantu masu mūsu “atbrīvotajā” Latvijā kremļa stingrajā pārraudzībā
  aiai 6. augusts, 2014 10:12 Atbildēt

  Cik krieviem līki deguni palikuši! Mūsu DP pret šiem naidniekiem neko nedara .Pievērš tikai uzmanību. Toties aiztur citādi domājošus.KOLOSĀLI!!!

 11. šiem piekrītam 1000% Atbildēt

  www 6. augusts, 2014 05:23 Atbildēt

  Okupanti un okupantu pēcteči pilda savu misiju.

 12. šiem piekrītam 1000% Atbildēt

  ? 6. augusts, 2014 09:50 Atbildēt

  Šī jau ir trešā reize, kad policija aiztur Latvijas pilsoņus, kuri vēršas pret Kremļa algotajiem provokatoriem un diversantiem. Kas notiek ar mūsu policiju? Es šo jautājumu adresēju Iekšlietu ministram! Iepriekšējo reizi apcietināja jaunieti, ka tas salauza kātu teroristu tā sauktās “Doņeckas republikas” karogam, lai gan pašu policistu pienākums bija aizliegt piketā lietot rašistu-fašistu simboliku. Otrā reize bija, ka aizturēja vairākus vīriešus, kuri aizstāvēja jaunu ukraiņu sievieti no agresīva huligāna Genas Fedkina. Pašu konflikta izraisītāju Fedkinu neaizturēja.

 13. Super “mūsu” valsts policija, super DP un iekšlietu ministrelis! Liekēž un mankurtii, kas trekni barojas no latviešu tautas nodokļiem, bet uztur un stimulē nelojālos psrs “jaunpilsoņus” visās spēka struktūrās, lai tie var pilnīgi netraucēti gatavot Krimas scenāriju kopīgi ar pārējo psrs okupantu masu mūsu “atbrīvotajā” Latvijā kremļa stingrajā pārraudzībā

 14. Cik krieviem līki deguni palikuši! Mūsu DP pret šiem naidniekiem neko nedara .Pievērš tikai uzmanību. Toties aiztur citādi domājošus.KOLOSĀLI!!!

 15. Šī jau ir trešā reize, kad policija aiztur Latvijas pilsoņus, kuri vēršas pret Kremļa algotajiem provokatoriem un diversantiem. Kas notiek ar mūsu policiju? Es šo jautājumu adresēju Iekšlietu ministram! Iepriekšējo reizi apcietināja jaunieti, ka tas salauza kātu teroristu tā sauktās “Doņeckas republikas” karogam, lai gan pašu policistu pienākums bija aizliegt piketā lietot rašistu-fašistu simboliku. Otrā reize bija, ka aizturēja vairākus vīriešus, kuri aizstāvēja jaunu ukraiņu sievieti no agresīva huligāna Genas Fedkina. Pašu konflikta izraisītāju Fedkinu neaizturēja.

 16. Ko lai saka? Sejas runā pašas par sevi…

 17. Nudien, kauns par mūsu likumkalpiem. Tā vien gribas nobrēkties – tiesnesi ziepēs! Bet – nebūs jau jēgas. ”Vienotība” – jedritvaikociņ! Veiksmes stāsts! Kā tad! Uzvara Pirra mērcē. Ceru, ka tas sulīgi atsauksies vēlētāju prātos.

 18. “Izrādījās, ka tā ir tautas sabiedriskā kustība “Baltija”, par kuru “Latvijas Avīze” jau nesen rakstīja. Tā brīvi turpina darboties, neskatoties uz vairāku amatpersonu, piemēram, iekšlietu ministra Riharda Kozlovska un Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītāja Aināra Latkovska (abi “Vienotība”), solījumiem pievērst uzmanību šādām aizdomīgām darbībām, kuru piesegā, ļoti iespējams, tiek atbalstīti teroristiski veidojumi. ”
  Kozlovskij, ko guli? Beidz muldēt un sāc rīkoties!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. Menti aizstāv teroristus??? FUI!

 20. Ārprāts, kas par pretīgiem purniem…

 21. Jau uzskatot tādus mūļus, metās šķērma dūša…

 22. Okupanti un okupantu pēcteči pilda savu misiju.

Draugiem Facebook Twitter Google+