×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Ukrainas armija 9.decembrī pārtrauks uguni Austrumukrainā (3)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Saskaņā ar septembrī ar Krievijas līdzdalību noslēgto Minskas pamiera vienošanos Ukrainas armija 9.decembrī pārtrauks apšaudes Austrumukrainā, ceturtdien paziņojis Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Prezidenta paziņojums nozīmē, ka Ukraina 10.decembrī sāks atvilkt smagos ieročus no austrumu frontes līnijas, ja arī kaujinieki ievēros pamieru, aģentūrai AFP norādīja kāds avots Porošenko birojā.

Porošenko norādīja, ka Minskas vienošanās jau ietvēra nule kā izziņotās uguns pārtraukšanas nosacījumus, tomēr tolaik publicētajā vienošanās tekstā konkrēts datums ieroču nolikšanai nebija minēts.

Teroristu organizācijas “Doņeckas tautas republika” pārstāvis Andrejs Purgins apstiprināja, ka ugunspārtraukšana ir daļa no Minskas vienošanās.

“Minskas grupa, kas ietvēra mūsu un Ukrainas armijas amatpersonas, kā arī EDSO (Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas) un Krievijas vidutājus, vienojās pārtraukt uguni 9.decembrī,”
Krievijas ziņu aģentūrai “RIA Novosti” norādīja Purgins.

Tomēr viņš atteicās komentēt, vai šī vienošanās par ugunspārtraukšanu ļaus apturēt kara darbību, kurā astoņu mēnešu laikā gājuši bojā vairāk nekā 4300 cilvēku.

“Es neesmu pravietis,” norādīja Purgins.

Septembrī, kad tika panākta Minskas vienošanās, novērotāji pieņēma, ka runa ir par tūlītēju pamiera iestāšanos, un nekas neliecināja, ka runa ir par 9.decembri.

Līdz šim konflikta gaitā ticis paziņots par vairākiem pamieriem, kas visi tuvāko dienu laikā tika pārkāpti.

Teroristu organizācijas “Doņeckas tautas republika” līderis Igors Plotņickis arī apstiprināja, ka Minskā runāts par uguns pārtraukšanu decembra vidū, bet rakstiska vienošanās par konkrētu datumu nav panākta.

Tomēr viņš norādīja, ka 9.decembris sarunās ticis minēts.

“Bija mutiska vienošanās par uguns pārtraukšanu ap to datumu. Bet mums tam vēl nav rakstiska apstiprinājuma,” viņš piebilda.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tas ir tikai kārtējais mēģinājums pārtraukt karadarbību, bet tā, tāpat kā līdz šim tiks pārkāpta. Kamēr
    separātisti nesāks dzīvot badā un salā, tikmēr viņi karos. Naftas cena pasaulē nokritusies uz 70 USD par barelu un Krievijas valūtas rezerves arī izsīkst. Pie tam viņi vēl spiesti apgādāt separātistus Krimā un Ukrainas austrumos, tā ka Putins maksā pats par savām avantūrām. Arī ar pārtiku Krievija pati sevi ilgstoši nodrošināt nevar, tā ka tas ilgi turpināties nevar, ir jābūt kādam pagriezienam. Cerams, ka uz labo pusi.

  2. Es gan neticu, ka Minskas līgums ar Krievijas līdzdalību tiks pildits. Vispirms Krievijai vajadzētu izvest savu karaspēku no Ukrainas austrumiem un Krimas.

  3. Опять соврут укропы!

Draugiem Facebook Twitter Google+