×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. maijs, 2014
Drukāt

Ukrainas armija pastiprina militāro operāciju valsts austrumdaļā (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas armija sestdien pastiprinājusi militāro operāciju, kuras mērķis ir atgūt kontroli pār separātistu ieņemtajām pilsētām valsts austrumdaļā.

Kā norāda iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs, naktī izdevies atgūt kontroli pār Kramatorskas televīzijas torni un diviem kontrolposteņiem, bet šobrīd pilsētā norisinās intensīvas kaujas. Viņš lūdzis Kramatorskas un Slavjanskas iedzīvotājus neiziet no mājām.

Pēc viņa teiktā, kļuvis zināms, ka teroristu grupai dots rīkojums “ieģērbties melnā un šaut uz mierīgajiem iedzīvotājiem”, izliekoties par Ukrainas miliciju.

Iekšlietu ministrijas specvienībām savukārt dota pavēle novērst provokāciju.

Ukrainas pretterorisma centra izlūkošanas grupa sestdien atklājusi, ka pie Slavjanskas robežas mīnēts kāds satiksmes pārvads, ko sapieriem izdevies sekmīgi atmīnēt.

Jau ziņots, ka piektdienas rītā Slavjanskā sākās Ukrainas bruņoto spēku pretterorisma operācijas aktīvā fāze, kuras gaitā tika atbrīvota lielākā daļa pilsētas.

Tikmēr naktī tuvējā Andrejevkas ciemā norisinājusies sīva kauja starp pretterorisma centra spēkiem un separātistiem. Kā paziņojis Ukrainas Nacionālās gvardes pavēlnieks Stepans Poltoraks, separātiski centušies padzīt no kontrolposteņa ukraiņu spēkus, par dzīvu vairogu izmantojot bērnus un sirmgalvjus. Kad ar separātistiem sāktas sarunas, viņi, turoties aiz mierīgo iedzīvotāju mugurām, atklājuši uguni. Izraisījusies apšaudīšanās, kurā krituši divi ukraiņu karavīri un 12 cilvēki ievainoti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti labi! Lai prokrieviskie seperātisti saņem to, ko ir pelnījuši.

Draugiem Facebook Twitter Google+