×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Ukrainas armija: teroristi nogalinājuši bēgļus (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Netālu no Ukrainas austrumu pilsētas Luhanskas dzīvību zaudējuši vairāki civiliedzīvotāji, automašīnām ar bēgļiem nokļūstot artilērijas apšaudes epicentrā. Ukrainas armijas pārstāvji paziņojuši, ka bēgļus nogalinājuši prokrieviskie teroristi.

Bēgļu kolonna tika apšaudīta netālu no Novosvitļivkas ciema. Ukrainas armijas runasvīrs Andrijs Lisenko paziņojis, ka bēgļus apšaudījuši Krievijas apbruņotie kaujinieki, izmantojot gan mīnmetējus, gan “Grad” raķetes. Lisenko norādīja, ka uzbrukumā civiliedzīvotājiem dzīvību zaudējuši “dučiem” cilvēku, tostarp sievietes un bērni, informē laikraksta “Ukrainskaja Pravda” interneta vietne. “Bēgļu kolonnas mašīnām bija baltie karogi. Tā bija atzīmēta kā civilā kolonna,” uzsvēra Ukrainas armijas pārstāvis, nenorādot precīzu bojā gājušo skaitu. Uzbrukums bēgļu kolonnai notika vakar. “Mīnmetēju un “Grad” raķetes kolonu iznīcināja ar tādu spēku, ka cilvēki sadega dzīvi,” Ukrainas medijiem sacīja armijas pārstāvis Anatolijs Prošjuns.

Tikmēr pašpasludinātās Doņeckas “tautas republikas” pārstāvis Andrejs Purgins noraidīja, ka kaujinieki būtu uzbrukuši bēgļu kolonnai. “Ukraiņi paši nemitīgi bombardē šo ceļu. Tagad šķiet, ka viņi ir nogalinājuši vairākus civiliedzīvotājus. Līdzīgi kā viņi to ir darījuši jau mēnešiem ilgi,” paziņoja Purgins.

Katru dienu bēgļu gaitās dodas simtiem Luhanskas pilsētas iedzīvotāju, informē raidsabiedrība BBC. Saskaņā ar ANO datiem kopš karadarbības sākuma Ukrainas austrumos bēgļu gaitās devušies vairāk nekā 300 tūkstoši cilvēku, no tiem 188 tūkstoši uz Krieviju. Pagājušajā nedēļā vien Doņecku un Luhansku pameta aptuveni 22 tūkstoši cilvēku, jo Ukrainas armija pastiprināja militārās operācijas pret prokrieviskajiem teroristiem, kuri šobrīd vēl kontrolē šīs pilsētas.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Putins protams ir maita,bet,kas tādā gadījumā ir Ukrainas prezidents Porošenko,kas nosūtījis armiju pret savas valsts iedzīvotājiem-tiek bombardētas daudzdzīvokļu mājas,nogalināti tūkstoši mierīgo iedzīvotāju.Kāpēc netiek runāts par kara noziegumiem,ko paveic Ukrainas armija?

  2. fosfora ladini meli-beglu nosausana taisniba.Tik tiesam ,Ukraina uz sodienu ir jau tik daudz nozeigumu izdaritu,sakot ar Kijevu ,maidanu,Odesu ,Donbasu ka gruti ir pateikt kur ir taisniba.Ukraina taisniba ar beglu nosausana ir tada pat ka Porosenko ar krievu tanku kolonas ienaksanu Ukraina un vinas iznicinasanu.Amerika par tankiem neko nevar apliecinat.Sateliti protams fikse visu .PS.Ko rada Krievija -propoganda , ko rada rietumi-taisniba balta un pukaina. Par Dienvidslaviju jau sez? Loti mulki argumenti.

  3. Beidz nu liet par fosfora lādiņiem un mazāk skaties Krievijas propagandu TV. Tos murgus par lādiņiem jau pirms 2 mēnešiem atspēkoja. Toties augstāk aprakstīta bēgļu kolonnas iznīcināšana pēc starptautiskās likumdošanas vērtējama kā kara noziegums. Par ko zaļi pieklājīgie vainīgie un viņu atbalstītāji Maskavā sev vietu uz apsūdzēto sola jau ir nodrošinājuši.

  4. cilveki beg uz Krieviju tapec lai netiktu nogalinti ar fosforu saturosiem artilerijas ladiniem no ukrainas puses.Tadi kaujas lidzekli ir aizliegti visa pasaule ,protams amerika dienvidslavija to atlavas ,ukraina seko pa skolotaja pedam.Par beglu sausanu -kartejais stulbums, savadak to nosaukt nevar.

  5. Ukrainas armijas pārstāvjiem nu ļoti nepatīk lielākā daļa bēgļu,kuri mūk uz Krieviju.

    • Kāpēc vajaga šaut uz bēgļiem,viņi taču bēg uz mājām,savu dzimteni.
      Tādos apstākļos grūti atrast vainīgo šāvēju,bet tas nav piedodams, iznīcināt nevainīgu cilvēku dzīvības.

Draugiem Facebook Twitter Google+