×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Ukrainas austrumos sprādzienā ogļraktuvēs dzīvību zaudē vairāk nekā 30 cilvēki

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs Volodimirs Grojsmans paziņojis, ka agrā trešdienas rītā, nograndot sprādzienam, Ukrainas austrumos esošajās ogļraktuvēs dzīvību zaudējuši 32 ogļrači, bet ievainoti vismaz 14 ogļraktuvju darbinieki.

Krievijas atbalstīto teroristu pārstāvji paziņojuši, ka sprādzienu radījis “gāzes un gaisa sajaukums”. Tas nograndis Ukrainas austrumos esošajās Zasjadko ogļraktuvēs, kas atrodas Krievijas atbalstīto teroristu kontrolētajā Doņeckā. Tiek ziņots, ka negadījuma laikā ogļraktuvēs strādāja vairāk nekā divi simti cilvēku. 70 strādnieku liktenis joprojām nav zināms, bet vairāk nekā 150 cilvēki no sprādziena izpostītās šahtas ir izglābušies.

“Pēc sākotnējās informācijas, nogalināti vairāk nekā trīsdesmit cilvēki. Glābšanas dienestu darbinieki vēl nav nokļuvuši sprādziena vietā. Viņi mēģina atbrīvot ceļu no gruvešiem un indīgajām gāzēm,” paziņojis Zasjadko ogļraktuvju drošības dienestes vadītājs Vladimirs Cimbalenko.

Tikmēr ogļraču arodbiedrības pārstāvis Mihails Voliņecs sarunā ar Ukrainas televīziju norādījis, ka pēdējās dienās Zasjadko ogļraktuvju apkaimē kaujas vairs nav notikušas.

2007. gadā sprādzienā Zasjadko ogļraktuvēs dzīvību zaudēja 106 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+