×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. februāris, 2015
Drukāt

Ukrainas bijušais prezidents Janukovičs sola atgriezties valstī (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Es atgriezīšos, solīja Ukrainas bijušais prokrieviskais prezidents Viktors Janukovičs, kura gāšana pērn noveda pie separātistu nemieriem Ukrainas austrumos, intervijā, kuras fragmentus sestdien, 21.februārī, publicēja Krievijas plašsaziņas līdzekļi.

Krievijas “Pirmais kanāls” publiskoja intervijas, kas tiks pilnībā pārraidīta pirmdien, fragmentus laikā, kad gan Ukraina, gan Krievija atzīmē pirmo gadadienu kopš eiropeiski noskaņoto iedzīvotāju sacelšanās Kijevā, kuras rezultātā Janukovičs aizbēga uz Krieviju.

“Es neslēpju to, ka man no galvas nav izgājusi doma atgriezties un sākotnēji vadīt protestu kustību, bet pēc tam jau kaut kādā veidā piedalīties to cilvēku, kas nonākuši šajā situācijā, aizstāvībā,” Janukovičs teicis “Pirmajam kanālam”.

“Ja runājam par šodienu un nākotni, tiklīdz man būs iespēja atgriezties, es atgriezīšos un darīšu visu, kas manos spēkos, lai Ukrainai dzīvi padarītu vienkāršāku,” solīja bijušais Ukrainas prezidents.

Viņš apgalvoja, ka viņa sirds sāp, redzot par ko ir kļuvis konflikts Ukrainā, kura dēļ “ir iznīcināti veseli reģioni”.

Protestētāji, kas padzina Janukoviču, viņa pili atklāja ārkārtīgi greznu un izšķērdīgu dzīvesveidu, tostarp, greznu pili ar privātu zooloģisko dārzu, pirātu kuģa reprodukciju un tīra zelta armatūru, lai gan valsts slīga parādos.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atzinis, ka palīdzēja Janukovičam aizbēgt no Ukrainas. Ukraina apgalvo, ka Putins izdevis slepenu dekrētu, ar kuru Janukovičam tiek piešķirta Krievijas pilsonība.

Savukārt Ukrainas pašreizējais prezidents Petro Porošenko paziņoja, ka gadījumā, ja Janukovičs, kurš ir izsludināts starptautiskā meklēšanā, atgriezīsies valstī, tad viņam būs jāstājas tiesas priekšā.

“Varu teikt, ka mēs viņu ar nepacietību gaidām. Jo drīzāk viņš atgriezīsies, ko labāk būs Ukrainai. Tomēr esmu pārliecināts, ka tā labāk būs arī viņam. Lai viņš – labākajā gadījumā – cietumā vada protestu kustību,” žurnālistiem Zaporožjē sestdien teica Porošenko.

Ukrainas Ģenerālprokuratūra ir sākusi vairāk nekā 30 krimināllietu pret Janukoviču un viņa komandu. Tiesībsargājošās institūcijas izmeklē visas nelikumīgas Janukoviča darbības četru gadu laikā, kamēr viņš bija Ukrainas prezidents, tostarp demonstrantu apšaudīšanu Kijevas Neatkarības laukumā jeb Maidanā 2014.gada sākumā.

Ukraina ir pieprasījusi Krievijai izdot Janukoviču.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. tad ka atgriezīsies viņu notiesās un ieliks cietumā. lai tik brauc

  2. nesen redzēju kā Kijevā mītiņa laikā turēja plakātu rokās”vernite nam Janukoviča”,laikam jau piegriezās ļaudīm tie porošenki,jaceņuki un pārējie slepkavas.

  3. Pretējā gadījumā, viņš karāsies.

  4. sito muudzi nosaus uz vietas,vinam nebuus drosmes staaties tiesas prieksaa. Taatad vovocka paluudz atstaat Krieviju….tas ir jauka zina.

  5. Kremla Volodjkam apnika piesegt Janukovicu un putlerits pateica,kraties prom uz Ukrainu un sedi cietumaa.Ta buss ar visiem putlera dirsaa liideejiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+