×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Ukrainas bruņotajos spēkos izsludina mobilizācijas trešo kārtu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas parlaments balsojumā atbalstījis daļējās mobilizācijas trešā kārtas uzsākšanu. Tas nozīmē, ka Ukrainas armijā tiks mobilizēti vēl vairāk rezervistu no visas valsts teritorijas, ziņo Ukrainas interneta vietne “liga.net”.

Ukrainas parlamentā izklāstot plānus par mobilizācijas trešo kārtu, Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes priekšsēdētājs Andrejs Parubijs nenosauca precīzu skaitu rezervistu, kurus plānots mobilizēt. Taču, pēc viņa vārdiem, trešajā mobilizācijas kārtā plānots kaujas gatavību ieviest 15 Ukrainas armijas daļās, bet 44 armijas daļām būs jāsniedz atbalsts militāro operāciju veikšanai.

Ukrainas parlamentā pieņemtajā dokumentā par mobilizācijas trešās kārtas izsludināšanu norādīts, ka šāds solis sperts, atbildot pieaugošajiem terorisma draudiem Ukrainas teritorijā. Dokumentā skaidrots, ka teroristu uzbrukumu rezultātā nogalināti gan civiliedzīvotāji, gan karavīri. Tāpat dokumentā skaidrots: “Mobilizācija izsludināta saistībā ar Krievijas bruņoto spēku sakoncentrēšanu netālu no robežas ar Ukrainu, uzbrukuma draudiem, draudiem Ukrainas neatkarībai, kā arī lai rūpētos par nacionālo drošību.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+