×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. decembris, 2013
Drukāt

Ukrainas demonstranti nolemj izveidot tautas apvienību (1)

timosenko

Ukrainas tā dēvētajā neatkarības Maidanā sanākušie svētdien Kijevā izlēma izveidot tautas apvienību “Maidans”, kura padomē darbosies vairāki opozīcijas līderi.

“Tautas apvienībā “Maidans” iestāties var politiskās partijas, sabiedriskās organizācijas un Ukrainas pilsoņi,” paziņoja partijas “Tēvzeme” priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksandrs Turčinovs.

Pēc spontānā balsojuma Turčinovs paziņoja, ka “Tautas apvienība “Maidans” darbojas”.

Viņš norādīja, ka apvienības padomē darbosies sabiedriski aktīvi cilvēki un politiķi, tostarp notiesātā bijusī premjerministre Jūlija Timošenko, slavenais bokseris Vitālijs Kļičko, “Tēvzeme līderis” Arsenijs Jacenjuks, partijas “Brīvība” līderis Oļegs Tjagniboks, kas būs apvienības padomes līdzpriekšsēdētāji.

Savukārt apvienības līdzpriekšsēdētāji būs dziedātāja un Eirovīzijas uzvarētāja Ruslana Ližičko, Kijevas-Mogiļankas akadēmijas prezidents Sergejs Kvits, kā arī kustības “Trešā Ukrainas republika” līderis Jurijs Lucenko.

Maidans ir nosaukums, ar kādu kijevieši pazīst centrālo Neatkarības laukumu, kuru kopš novembra beigām ir ieņēmuši opozīcijas demonstranti, kas protestē pret valdības lēmumu atteikties parakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību.

Demonstrācijā svētdien bija pulcējušies apmēram 40 tūkstoši cilvēku, kas ir krietni mazāk nekā iepriekšējās četrās plaša mēroga demonstrācijās, kad sanākušo skaits sasniedza vairākus simtus tūkstošus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. JA PA DURVĪM NELAIŽ – TAD JĀMĒĢINA PA LOGU…

Draugiem Facebook Twitter Google+