×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Ukrainas drošības spēki aiztur desmit Krievijas armijas desantniekus (Video) (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā gaidāmās muitas savienības valstu līderu un Ukrainas prezidenta Petro Porošenko sanāksmes priekšvakarā Ukrainas drošības dienests (UDD) netālu no robežas ar Krieviju aizturēja desmit Krievijas armijas desantniekus.

“Doņeckas apgabalā pretterorisma vienības spēki likvidēja grupu Krievijas desantnieku, kuri pretlikumīgi iegāja Ukrainas teritorijā,” teikts UDD interneta vietnē izplatītajā paziņojumā. Ar vārdu “likvidācija” esot domāta “aizturēšana”. Ziņojumā skaidrots, ka UDD un Ukrainas bruņoto spēku kopīgā operatīvā grupa Doņecskas apgabalā aizturēja Krievijas Federācijas Bruņoto spēku Gaisa desanta karaspēka 98. Sviras divīzijas 331. pulka karavīrus.

UDD paziņojumā norādīts, ka aizturētie desantnieki bija bruņoti, viņiem līdzi bija arī personu apliecinoši dokumenti. Nopratināšanas laikā aizturētie atklājuši, ka pagājušajā sestdienā viņu desantnieku bataljons ar vilcienu tika aizvests uz Rostovas apgabalu Krievijā. Aptuveni trijos naktī viņu daļā tika izsludināta trauksme, un desantniekiem tika dota pavēle gatavoties vairāku desmitu bruņutransportieru kolonnas sastāvā doties uz Ukrainu.

UDD arī publicējis aizturēto desantnieku vārdus un videomateriālus no viņu nopratināšanas. Viens no aizturētajiem ir seržants Aleksejs Generalovs, kurš nopratināšanas laikā atzina, ka Ukrainā iesūtītie Krievijas armijas karavīri nezina, ar kādu mērķi viņi tiek sūtīti uz Ukrainu. Viņš arī paziņoja, ka “Krievijas mediji ļoti daudz melo par situāciju Ukrainā”. “Tas tiek darīts, lai cilvēkiem aizmālētu acis. Krievija no Ukrainas grib naudu,” apgalvoja aizturētais Krievijas bruņoto spēku seržants. Generalovs arī aicināja Krievijas varu pārtraukt karadarbību Ukrainā. “Tas nav mūsu karš. Un, ja mūsu šeit nebūtu, nekas tāds [karš Ukrainas austrumu apgabalos] vispār nenotiktu,” sacīja aizturētais desantnieks.

Ukrainas drošības dienesta aizturētā Krievijas armijas desantnieka Alekseja Generalova nopratināšana:

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vai tiem ukraiņiem prāts – tie jau Putina ”tūristi”!

  2. Ko tās bildes dod? Pats faksts, ka aizturēti.
    …un krievzemes varas vīri turpina stāstīt, ka nekas kopīgs šamiem ar Ukrainas krīzi neesot.

  3. portala Focuss ir 10 desantnieku foto

Draugiem Facebook Twitter Google+