×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. aprīlis, 2014
Drukāt

Ukrainas iekšlietu ministrs: ir sākta spēka operācija Doņeckas apgabala Slavjanskā (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ir uzsākta spēka operācija Ukrainas Drošības dienesta (UDD) pretterorisma centra vadībā Doņeckas apgabala Slavjanskas pilsētā, 13.aprīlī paziņoja Ukrainas iekšlietu ministrs Arsens Avakovs.

“[Operāciju] vada UDD pretterorisma centrs. Ir piesaistīti spēki no visām valsts spēku apakšvienībām,” Avakovs paziņoja savā lapā sociālajā tīklā “Twitter”.

Avakovs vēlāk paziņoja, ka Slavjanskas centrā ir sākusies apšaude. “Nododiet visiem civilistiem [rīkojumu] atstāt pilsētas centru – neiziet no dzīvokļiem, nepieiet pie logiem. Separātisti bez sarunām ir atklājuši uguni pienākošo specvienību virzienā,” paziņoja Avakovs savā “Facebook” lapā.

Sociālajos tīklos arī tiek izplatītas fotogrāfijas, kurās redzami virs Slavjanskas lidojoši helikopteri.

Jau vēstīts, ka sestdienas rītā Slavjanskā bruņoti cilvēki maskēšanās tērpos ieņēma rajona milicijas nodaļu. “Reakcija būs ļoti stingra. Tāpat kā starpība starp protestētāju un teroristu,” pavēstot par šo iebrukumu, sestdienas rītā brīdināja Avakovs savā “Facebook” lapā. Vēlāk viņš paziņoja, ka uz Slavjansku ir nosūtīta Iekšlietu ministrijas specvienība.

Ukrainas Iekšlietu ministrijas Doņeckas apgabala pārvaldes preses centrs informēja, ka uzbrukumā piedalījušies līdz sešiem bruņotiem cilvēkiem maskēšanās tērpos. Viņi vairākas reizes izšāvuši gaisā un pēc tam ieņēmuši milicijas Slavjanskas rajona nodaļu. Vēlāk preses centrs paziņoja, ka ēkā ir 15 līdz 20 iebrucēju un tiek mēģināts noskaidrot, kādas ir viņu prasības. Milicijas nodaļā uzturas dežūrdaļas miliči.

Sarunās ar iebrucējiem iesaistījās Slavjanskas mēre Neļa Štepa, kura pēc tām paziņoja, ka “pilsētas iedzīvotājiem nekas nedraud. Iebrucēji ir tautas pusē un tādējādi demonstrē, ka nepiekrīt varai Kijevā”, vēsta vietējais interneta laikraksts “Slavgorod”. Vēlāk Štepa paziņoja, ka arī virs pilsētas pašvaldības ēkas nolaists Ukrainas karogs un pacelts Krievijas karogs, kā arī solīja, ka “mēs rīkosim referendumu”.

Pie milicijas ēkas Slavjanskā sapulcējušies cilvēki, no kuriem daļa atbalsta Doņeckas apgabala pievienošanu Krievijai, bet citi ir pret. Starp pretējo viedokļu paudējiem izcēlās sadursmes, vēsta “Slavgorod”. Interneta laikraksts arī ziņoja, ka milicijas ēku ieņēmušajiem kaujiniekiem pie apģērba ir Sv.Jura lentītes un viņi teikuši, ka esot no “Donbasa tautas zemessardzes” un pārstāvot “Doņeckas tautas republiku”.

Ukrainas Iekšlietu ministrijas preses centrs sestdienas pēcpusdienā izplatīja paziņojumu, ka milicijas nodaļas Slavjanskā ieņemšanas mērķis bijis iegūt tajā esošos ieročus, kas tiekot izdalīti mītiņotājiem pie ēkas. Ēkas “sagrābšanas mērķis – ieroči. Dežūrdaļā atradās 20 automātu, vairāk nekā 400 Makarova pistoļu, kā arī to patronas. Šos ieročus izdala Slavjanskā notiekošā mītiņa dalībniekiem,” sacīts paziņojumā.

Vēlāk Ukrainas Iekšlietu ministrijas preses centrs informēja,ka tie paši cilvēki, kas sagrābuši milicijas ēku, ieņēmuši arī Ukrainas Drošības dienesta ēku Slavjanskā.

Savukārt vietējie plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka uz autoceļa pie Slavjanskas robežas stāv bruņoti cilvēki maskēšanās tērpos, kas ir līdzīgi tiem tā dēvētajiem zaļajiem cilvēciņiem, kuri nesen pārņēma kontroli Krimā. “Viņi ir organizējuši blokposteni, nostiprinot to ar barikādēm no riepām. Pašlaik pilsētā netiek ielaists autobuss ar miličiem,” vēsta interneta ziņu vietne “OstroV”. Vietējie plašsaziņas līdzekļi norāda, ka šo cilvēku maskēšanās tērpi un ieroči ir līdzīgi ekipējumam un ieročiem, kādi bija “zaļajiem cilvēciņiem” – bruņotajiem cilvēkiem bez pazīšanās zīmēm, kas nesen pārņēma savā kontrolē Krimu, kuru pēc tam anektēja Krievija.

Pēcpusdienā vairāki simti Krieviju atbalstoši protestētāju, bruņoti ar nūjām, ieņēma apgabala milicijas pārvaldi Doņeckā. Daļai no viņiem bija izformētās milicijas specvienības “Berkut” formas. Ēku ieņēmušie protestētāji pieprasīja, lai atkāpjas no amata milicijas apgabala pārvaldes priekšnieks Konstantīns Požidajevs un šajā amatā tiek atjaunots iepriekšējais priekšnieks Romans Romanovs, kurš no amata tika atcelts martā. Pie ēkas piebraucis autobuss ar specvienības miličiem, no kuriem daļai pie apģērba bijušas piespraustas Sv.Jura lentītes. Viens no viņiem, domājams, komandieris, paziņojis: “”Berkut” vienmēr bijis ar tautu. Mēs jūs neesam nodevuši un nenodosim.” Tad specvienības miliči sakāpuši atpakaļ autobusā un aizbraukuši.

Kad pēc protestētāju spiediena Požidajevs uzrakstīja atlūguma, lielākā daļa protestētāju apgabala milicijas pārvaldes ēku atstāj. Tajā palikuši 20 līdz 30 cilvēku kārtības uzturēšanai, līdz darbā atgriezīsies Romanovs, kurš esot solījis to izdarīt pirmdien.

Interneta laikraksts “Novosti Donbassa” ziņoja, ka Krasnijļimanā apmēram 20 bruņoti cilvēki ieņēmuši milicijas nodaļu. Tomēr Ukrainas Iekšlietu ministrija to noliedza. “Krasnijļimanas pilsētā milicijas ēkas apsardzi uzņēmās tiesībsargātāju un vietējo iedzīvotāju kopīgie spēki. Rezultātā bruņotie cilvēki, kuri tur ieradās, nevarēja veikt ēkas ieņemšanas mēģinājumu. Pašlaik kopīgā ēkas apsardze turpinās,” teikts Ukrainas Iekšlietu ministrijas preses centra paziņojumā.

Kramatorskā separātisti virs pilsētas mērijas ēkas pacēluši “Doņeckas tautas republikas” karogu. Ēkā divus aktīvistus ielaiduši pie tās dežūrējošie miliči, kuri ir piesprauduši Sv.Jura lentītes, ziņo interneta laikraksts “Novosti Kramatorska”. Tas vēsta, ka pie mērijas noticis pievienošanās Krievijai atbalstītāju mītiņš, kurā piedalījušies pusotra tūkstoša cilvēku, taču pēc separātistu karoga pacelšanas viņi izklīduši.

Iekšlietu ministrijas Doņeckas apgabala pārvaldes preses centrs arī pavēstīja, ka sestdienas rītā promaskaviskie separātisti Doņeckā mēģinājuši ieņemt apgabala prokuratūras ēku, taču tiesībsargājošajām institūcijām izdevies ēkas ieņemšanu novērst. Tomēr separātisti sabojājuši daļu īpašuma ēkas iekšienē. Prokuratūras izplatītajā paziņojumā teikts, ka apmēram 40 nenoskaidrotu gados jaunu cilvēku maskās un ar nūjām ielauzušies prokuratūras ēkā. “Neizvirzot prasības, agresīvi noskaņotie cilvēki.. sāka aizbarikādēt ieejas ēkā ar mēbelēm. Pulksten 7.30 pēc sarunām nenoskaidrotās personas maskās prokuratūras ēku atstāja,” piebilsts Doņeckas apgabala prokuratūras paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Padomju okupanti un civilizācijas mēsli nav jāžēlo. No tiem pretīgajiem izdzimteņiem nekas labs nav gaidāms.

Draugiem Facebook Twitter Google+