×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Ukrainas iekšlietu ministrs: Krievija sākusi bruņotu iebrukumu (9)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

People attend a rally outside the parliament in Kiev on February 27, 2014. Deposed Ukrainian president Viktor Yanukovych the same day said he still considers himself to be Ukraine's head of state but asked Russia to ensure his personal security. "I still consider myself to be the legal head of the Ukrainian state," said Yanukovych in a statement to Russian news agencies, his first comments since February 22. "I am compelled to ask the Russian Federation to ensure my personal security from the actions of extremists," he said, adding that the latest decisions by the Ukrainian parliament "do not have legitimate character.". AFP PHOTO/ LOUISA GOULIAMAKI

Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs piektdien paziņojis, ka Krimā sācies bruņots Krievijas iebrukums.

Ministrs pavēstījis, ka Sevastopoles Belbekas lidostu bloķējušas Krievijas karaflotes vienības, kamēr lidostas iekšienē atrodas Ukrainas karavīri un robežsargi.

Lai gan bruņotās personas, kas ielenkušas lidostu, tērptas uniformās bez atpazīšanās zīmēm, tās neslēpj savu piederību, norādījis Avakovs.

Lidosta šobrīd ir slēgta, taču bruņotas sadursmes līdz šim nav notikušas.

Savukārt Simferopoles lidostā ap pusnakti apmēram 100 civilpersonu liela grupa, kas uzdevusies par kazakiem, pārkāpjot pār sētu, nokļuvusi uz lidlauka.

Ukrainas iekšlietu karaspēka karavīri un miliči šos cilvēkus atspiedusi līdz lidostas ēkai, bet pēc tam ārpus tās teritorijas. Ieroči nav pielietoti, pavēstīja iekšlietu ministrs.

No lidostas padzītie kazaki ap plkst.1 esot sakāpuši segtās kravas automašīnās un aizbraukuši.

Taču jau pēc pusstundas lidostā kravas automašīnās ieradušās 119 militārpersonas, kas bija maskēšanās tērpos bez atpazīšanās zīmēm un bruņotas ar automātiskajiem ieročiem.

Arī šīs personas, kas ieņēmušas lidostas ēku un izvietojušās tās restorāna telpās, neslēpjot savu piederību Krievijas armijai.

Uz Ukrainas miliču aizrādījumiem, ka, būdamas militārpersonas, viņi nedrīkst lidostā atrasties, bruņotās personas atbild, ka nav pilnvarotas iesaistīties kādās pārrunās.

Arī Simferopolē neviena no pusēm pie ieročiem nav ķērusies.

“Notiekošo vērtēju kā bruņotu iejaukšanos un okupāciju, pārkāpjot visas starptautiskās vienošanās un normas. Tā ir tieša bruņotas asinsizliešanas provocēšana suverēnas valsts teritorijā,” uzsvēris Ukrainas iekšlietu ministrs.
Viņš norādījis, ka notiekošais vairs neesot Iekšlietu ministrijas kompetence un ka tas jau nonācis Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes ziņā.

“Kamēr vēl nav tiešas bruņotas sadursmes, jārunā diplomātiem,” uzsvēris Avakovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Kāpēc ir pilnīgs klusums par tautas nemieriem Bosnijā- Hercogovinā, Horvātijā? Tur tauta tieši tāpat kā Ukrainā cīnās pret savu nodevīgo valdību. Tauta pieprasa pārtraukt visas attiecības ar Eiropas savienību. Un kāpēc krievu lamātāji neko nesaka par to, ka Eiropas savienības valstis tautas nemieru apspiešanai tur ieved savus bruņotos spēkus? Kā tad tā? “Eiropieši” drīkst to, ko nedrīkst krievi? Un kāpēc patiesības sargātāji to noklusē? Tas vēl vairāk liek saprast cik melīgi ir latviešu Vašingtonas pakalpiņi. Ar meliem neko labu panākt nevar! Tur kur grib labu nevajag melot.
  EIROPIEŠI- ROKAS NOST NO BOSNIJAS- HERCOGOVINAS!

 2. Kāds iebrukums!? Nupat pārlidoju Ukrainu. Neredzu nevienu krievu karavīru, kurš šķērsotu Ukrainas robežu no Krievijas puses. Esiet mierīgi! Tās visas ir tenkas. Vecu sievu pļāpām nevajag ticēt!

 3. Jūs kādreiz izsmējāt Bušu un VVF. kuri ieveda Latviju NATO. Arī Ukrainai Bušs deva iespēju kvalificēties NATO. Jūs arī teicāt ka Obama būs daudz labāks ASV prezidents Latvijai kā Romnijs. Pirms otrreizējas ievēlēšanas viņš Medvedam lūdza lai paziņo Putinam ka pēc vēlēšanām viņš būs daudz iztapīgāks/lokanāks [more flexible]. Šodien Obama paziņoja… ir piektdiena, iesim uz ‘happy hour’.
  Cik ‘priecīga’ šodien ir Ukraina??? Pēc pēdējām ziņām Krimā krievi ir izsēdinājuši desantu [aviācijas un flotes] 2000 vīru apmērā.

 4. Čekists Putins reanimē Padomju Savienību. Pasaule dažas dienas padusmosies par Ukrainas invāziju un būs viss. Eiropai vajag gazi un tai, Ukraina un Baltijas valstis ir pie vienas vietas. Eiropā nav neviens pats īsts vīrietis palicis – tikai izkurtis memļaku bars. Te Latvijā, nav nekas labāks – vesels rusofīļu pulciņš, kurš tikai domā par savām finansiālām interesēm . Drīz viņiem visiem būs jāatbild par savu dzīvi Dieva priekšā.

 5. Redzot visai vēsos eiropas valstu un ASV attieksmi pret Ukrainas valsti, jāsaka, Krima Ukrainai ir zaudēta. Pārdomājot visu kas ir noticis, tad jāpieļauj, ir notikušas slepenas sarunas un vienošanās par Krimas atdošanu Krievijai, ar ASV un Eiropas savienības spices vīriem. Līdzīga situācija var notik arī BAltijas valstīs., vēljovairāk pēc pieņemtā likuma Krievijas, par tiesībās Krievijas interesēs anektēt kādu teritoriju vai valsti, kur dzīvo krievu cilvēki. Ar provokātoriem uzkurinot viņu, ka vini tiek apspiesti un dikriminēti, kaut vini dzīvo kā “pupa ausī”.

 6. Pa visu Eiropas savienību var pārvietoties ļoti lielas iedzīvotāju masas, tai skaitā arī bez pazīšanas zīmēm un pilnīgi nejauši var uzklupt nabaga bļaujošajiem “ņeprojdjot”. Jā, tikai iekšējas nesaskaņas, izkausies un atkal dzīvos mierīgi, kā BRĀĻI.

 7. Neliels labojums! Te mēs uzskatāmi uz Ukrainas piemēra redzam, kas ar Baltijas valsīm notiktu, ja tās
  nebūtu iestājušās NATO un ES. Tagad vietējie krievi var tikai pabļaustīties, bet Krievijai rokas par īsām.
  Vietējie krievi nav tik dumji, lai provocētu militāras sadursmes, jo paši vien cietīs.

  • bet vai "paši cietīs"...? Atbildēt

   jo arvien vēl visas “mūsu” spēka struktūras un diplomātija atrodas viņiem labvēlīgu “zatlerisko tankistu” rokās…

 8. Te mēs varam vērot skaidru scenāriju arī Latvijai. Kādu rītu pamosties ar Krievijas karogu virs Daugavpils, Rēzeknes vai, nebūsim pieticīgi, Rīgas domes, kuru ieņēmuši “vietējie antifašisti” maskēšanās tērpos bez atpazīšanas zīmēm un specvienībām raksturīgu bruņojumu. Paralēli ielās izies vietējie latviski nerunājošie, skandējot “fašizm ņe praiģot” un “Rassija Rassija”. NATO 5.paragrāfs? Atvainojiet, tas darbojas tikai ārvalstu intervences gadījumā, bet te uz sejas ir tīra ūdens iekšējas pilsoņu nesaskaņas.

Draugiem Facebook Twitter Google+