×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Ukrainas karavīru bērniem nosūtīs arī 20 Latvijas koka šūpuļzirdziņus (4)

Foto: Aizsardzības ministrijaFoto: Aizsardzības ministrija

Ukrainas karavīru bērniem tiks nosūtīti arī 20 Latvijas koka šūpuļzirdziņi, savā “twitter” kontā informē Aizsardzības ministrija (AM).

Lai palīdzētu piespiedu pārcelšanās rezultātā cietušajām Ukrainas karavīru ģimenēm un atvieglotu viņu ikdienas rūpes, Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) un AM, atsaucoties Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba lūgumam, turpina vasarā aizsākto palīdzības akciju, kurā aicina ziedot praktiskas lietas, kas būtu noderīgas ģimenēm to ikdienas rūpju atvieglošanai.

Pateicoties Latvijas iedzīvotāju atsaucībai, dāvanas sagādātas jau vairāk nekā pusei bērnu – uz Mikolajevu ceļos gan rozā ponijs, gan “Ērkšķrozīte”, gan puzles, “Lego” konstruktori un daudzas citas ļoti gaidītas dāvanas, kas palīdzēs bērniem noticēt – kāds par viņiem domā un rūpējas, informē AM.

“Visvairāk bērni Ziemassvētkos vēlas rotaļlietas – mīkstās mantiņas, lelles un konstruktorus – un sporta ekipējumu, ko pašu vecāki nevar atļauties sagādāt. Lielākie bērni sapņo par planšetdatoriem, telefoniem un rokas pulksteņiem, tāpat kā bērni Latvijā,” stāsta ministrijā.

Šā gada martā Krievijas okupācijas dēļ Ukrainas Bruņoto spēku karavīri un viņu ģimenes bija spiestas pamest savas dzīvesvietas Krimā un pārcelties uz vairāk nekā 300 kilometru attālo Mikolajevas apgabalu.

LATO projektu vadītāja Lelde Mencendorfa pastāstīja, ka ziedojumu vākšana turpināsies līdz 5.decembrim. Mērķis ir iepriecināt arī 300 bērnus, bet pagaidām dāvanas sarūpētas 100, tāpēc rīkotāji cer uz lielāku atsaucību. Dāvanas Ukraiņu bērniem plānots nogādāts šogad.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Noderees ko ukrainiem kraasnis kurinaat shoziem 🙂

  2. Tas ir drizak ciniski. Lietuva suta brunojumu, lai Ukraina varetu izdzivot pret agresoru, bet Latvijas kremlisti nodarbojas ar parodiju, kaut ko, ka tik atskaitities.

  3. kādu simtu varejat ari varonigajai ukrainas armijai aizsutit, kavaleriju varesizveidot:)

Draugiem Facebook Twitter Google+