×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Ukrainas lidotāja Savčenko Krievijas cietumā atsāk badastreiku (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Krievijā apcietinātā Ukrainas lidotāja Nadežda Savčenko ir atsākusi badastreiku, jo vēlas, lai tiktu mainīts viņai noteiktais drošības līdzeklis, informējas viņas advokāts.

“No šīs dienas Nedežda atsāk badastreiku. Viņa paziņo, ka ir jāmaina viņai noteiktais drošības līdzeklis. Viņa uzskata, ka viņas neatbrīvošana ir viņas tiesību pārkāpums,” aģentūrai “Interfax” pavēstīja Savčenko advokāts Marks Feigins.

“Viņa arī pauž savu pateicību Ukrainas ārstiem, kas viņu apmeklēja brīvdienās,” piebilda advokāts.

Ukrainas ārsti sestdien apmeklēja Savčenko un ieteica viņai neatsākt badastreiku, jo tas varētu negatīvi ietekmēt viņas veselību.

Jau ziņots, ka 33 gadus vecā Ukrainas armijas helikoptera pilote Savčenko jūnijā nokļuva prokrievisko kaujinieku gūstā Ukrainas austrumos un pēc tam tika nogādāta Krievijā, kas apgalvo, ka viņa esot aizturēta, nelikumīgi šķērsojot Krievijas robežu.

Savčenko Krievijā ir apsūdzēta par līdzdalību slepkavībā un ir ieslodzīta izmeklēšanas izolatorā Voroņežā, bet viņa visas apsūdzības noliedz. Apsūdzībā teikts, ka Savčenko esot noteikusi divu Krievijas valsts televīzijas un radio kompānijas VGTRK žurnālistu koordinātas, un pēc šīm koordinātām viņu ar mīnmetēja uguni nogalinājuši Ukrainas spēki.

Savčenko savu vainu neatzīst.

2014.gada decembrī viņa sāka badastreiku kā protestu pret savu aizturēšanu. 5.martā veselības stāvokļa pasliktināšanās dēļ viņa piekrita pakāpeniski pārtraukt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ….. farss ne badastreiks ……

Draugiem Facebook Twitter Google+