×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. novembris, 2013
Drukāt

Ukrainas opozīcija pieprasa Janukoviča atkāpšanos

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas opozīcija, reaģējot uz prezidenta Viktora Janukoviča atteikšanos parakstīt sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību (ES), 29.novembrī pieprasījusi viņa atkāpšanos.

Uzrunājot aptuveni 100 000 savu atbalstītāju, kas pulcējušies Kijevas neatkarības laukumā, opozīcijas līderi paziņoja, ka Janukovičam dots laiks līdz marta vidum, lai parakstītu līgumu par politisko sadarbību un brīvo tirdzniecību ar ES.

“Mēs pieprasām Janukoviča atkāpšanos,” teikts opozīcijas paziņojumā, kuru nolasīja opozīcijas aktīviste un dziedātāja Ruslana Ližičko. Viņai blakus stāvēja opozīcijas līderi Arsēnijs Jaceņuks un Vitālijs Kličko. “Mēs paziņojam, ka turpinām cīņu par eiropeisku Ukrainu.”

“Nespēja parakstīt asociācijas līgumu ir valsts nodevība,” savukārt paziņoja Kličko, uz ko pūlis reaģēja ar saucieniem: “Kauns!”

“Šodien viņi nolaupīja mūsu cerību, cerību dzīvot modernā Eiropas valstī,” norādīja Kličko, kurš tikko bija atgriezies no ES Austrumu partnerības samita Viļņā.

Tikmēr Jaceņuks, viens no tuvākajiem ieslodzījumā esošās bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko līdzgaitniekiem, solīja parūpēties, lai protesti turpinātos visā valstī un nenoplaktu.

Virs demonstrantiem, kas pulcējušies Neatkarības laukumā, tā dēvētās Oranžās revolūcijas epicentrā, plīvo Ukrainas, ES un Polijas karogi. Daļa no protestētājiem sākuši skandēt: “Revolūcija!”

Tikmēr varasiestādes Kijevas centrā koncentrējušas lielus milicijas spēkus, un ielās valda saspringta gaisotne.

Opozīcija gatavojas svētdien rīkot jaunu masu protesta akciju, kuras laikā tikšot lemts par turpmāko rīcību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+