×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

Ukrainas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu Reģionu partijai

Foto - AFPFoto - AFP

Vakar notikušajās Ukrainas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi prezidenta Viktora Janukoviča vadītā Reģionu partija, ievērojami apsteidzot apvienotās opozīcijas partiju „Batkivščina”, liecina publiskotie daļēji apkopotie vēlēšanu rezultāti.

Reģionu partija izvirzījusies vadībā ar 36,6 procentiem balsu, bet „Batkivščina” ieguvusi 21 procentu balsu. Ukrainas vienpalātas parlamentā ir 450 deputātu vietas. 225 likumdevēji tiek ievēlēti no partiju sarakstiem, vēlētājiem balsojot par konkrētu partiju, bet otra puse deputātu tiek izraudzīta vienmandāta apgabalos. Arī vienmandāta apgabalu rezultātu sākotnējā analīze liecina, ka vislabākos panākumus guvusi Reģionu partija, kas par savu uzvaru paziņoja jau uzreiz pēc pirmo balsotāju aptaujas datu paziņošanas. Centrālās vēlēšanu komisijas izziņotie rezultāti ievērojami atšķiras no balsotāju aptaujas datiem, kas ļāva domāt, ka Reģionu partijas pārsvars pār opozīciju nebūs tik liels.

Socioloģisko centru „Demokrātiskās iniciatīvas”, KMIS un Razumkova centra publiskotās balsotāju aptaujas dati liecināja, ka Reģionu partija ieguvusi aptuveni 28 procentus balsu, bet „Batkivščina” – 25 procentus. Līdzīga aina un balsu skaits bija vērojams arī citu socioloģisko centru veiktajās aptaujās.

Daļēji apkopotie vēlēšanu rezultāti liecina, ka trešajā vietā izvirzījusies kompartija ar 15,3 procentiem balsu, bet ceturtajā vietā ar 12,6 procentiem ierindojusies pasaules boksa čempiona Vitālija Kļičko vadītā proeiropeiskā partija UDAR. Savukārt radikālo nacionālistu partija „Svoboda” ieguvusi 7,6 procentus balsu, liecina sākotnējie rezultāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+