Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Ukrainas parlaments aizliedz komunistu un nacistu propagandas izmantošanu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas parlaments pieņēma likumu, kas aizliedz visus simbolus un propagandu, kas reprezentē “totalitāros komunistu un nacistu režīmus”, tai skaitā ielu nosaukumus, karogus un pieminekļus.

Par likuma pieņemšanu balsoja 254 no 450 parlamenta deputātiem. Likumu vēl jāparaksta prezidentam Petro Porošenko.

Likumā nosodīts “totalitāro komunistu un nacistu režīmus Ukrainā” un aizliedz “visu sabiedrisko noliegumu” par to “kriminālo raksturu”, kā arī šo simbolu “izgatavošanu”, “apriti” vai “publisku izmantošanu”, izņemot izglītības un zinātniskiem nolūkiem.

Aizliegto lietu sarakstā ir Padomju Savienības karogs un himna, kā arī pieminekļi un vēsturiskās plāksnes, kas piemin padomju laika līderus. Ir aizliegts izmantot komunistu līderu vārdus un ar tiem saistītās aktivitātes ielu vai uzņēmumu nosaukumos. Par likuma pārkāpšanu var tikt piespriests piecus līdz desmit gadus ilgs cietumsods.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai laba pirts diena! Atbrīvoties no komunistu ( arī lielkrievu) šovinisma. Ko novēlu arī Latvijā- kaut vai atbrīvoties noagresorvalsts TV kanāliem Latvijā un ar Dimantu vadībā…

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+