×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
22. februāris, 2014
Drukāt

Ukrainas parlaments atjauno 2004.gada konstitūciju; Janukovičs aizbēdzis uz Harkovu (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Anti-government protesters sing the Ukrainian national anthem at the Independence square in central Kiev on February 22, 2014. Ukraine's leader and opposition on Friday signed a deal to end the splintered country's worst crisis since independence after three days of carnage left nearly 100 protesters dead. President Viktor Yanukovych's dramatic decision to hold early elections and form a new unity government was met with caution by the tens of thousands gathered on central Kiev's main square for a protest that began exactly three months earlier. AFP PHOTO/ LOUISA GOULIAMAKI

Ukrainas parlaments sestdien pieņēmis lēmumu par 2004.gada konstitūcijas atjaunošanu un atgriešanos pie parlamentāri prezidentālas iekārtas.

Par to nobalsojuši 325 deputāti.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi, taču zaudēs spēku, ja prezidents Viktors Janukovičs parakstīs iepriekšējā dienā pieņemto likumu par 2004.gada konstitūcijas normu atjaunošanu.

Jaunievēlētais parlamenta spīkers Aleksandrs Turčinovs apsveica deputātus ar “konstitucionālās kārtības atjaunošanu” un paziņoja, ka nekavējoties lēmumu parakstīs saskaņā ar vienošanos starp viesiem politiskajiem spēkiem.

Vietējie mediji sestdien ziņo, ka Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs ieradies Harkovā. To tīmekļa izdevumam “Gordonua.com” apstiprinājis kāds augstu stāvošs avots tiesībsargāšanas iestādēs.

“Jā, prezidents patiešām atrodas Harkovā. Taču viņa lidmašīna nosēdās nevis galvenajā lidostā, bet gan aviorūpnīcas teritorijā,” izdevumam pavēstījis avots.

Avots piebildis, ka Janukoviču apsargājot Harkovas milicijas vienības, kas gan, saņemot attiecīgas garantijas, esot gatavas pāriet opozīcijas pusē.

Kā ziņots, jau iepriekš Janukoviča padomniece Anna Germana apstiprināja, ka prezidents esot Harkovā.

Vienlaikus viņa paziņoja, ka Janukovičs nepiedalīšoties sestdien Harkovā notiekošajā valsts dienvidaustrumu apgabalu visu līmeņu deputātu kongresā.

“Ukrainas prezidents atrodas Harkovā, uz turieni viņš izlidoja vakarā. Šodien viņš tiksies ar vēlētājiem, kā arī uzstāsies Harkovas televīzijā. Kongresā, kas tiek rīkots Harkovā, prezidents nepiedalīsies,” žurnālistiem paziņoja Germana.

Viņa apstiprināja, ka līdz ar Janukoviču Harkovā ieradies prezidenta administrācijas vadītājs Andrejs Kļujevs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pēc pēdējām ziņām no ārvalstīm Janukovičs ar prezidenta lidmašīna borta numurs AOJ92C naktī lidoja uz Harkovu, pēc tam mainīja lidojuma virzienu uz Turciju un pēc tam Sauda Arābiju. Sauda Arābija plkst 3:20 naktī neļāva uz tiešo nolaisties, piespieda riņkot virs lidostas. Pēc tam novirzīja uz rietumu pusē Fudžeiras lidostu, kur atļava nolaisties. Kā izrādījās šī lidosta bija ASV kara bāzes lidosta. Kur palika Janukovičš, nav ziņu. Kā min zinoši cilvēki, ASV CIP, caur satelītiem sekoja šim lidojumam un sagaidīšanai. Droši vien tuvākajā laikā būs skaidrāka informācija, jo to šodien nevar noslēpt.

Draugiem Facebook Twitter Google+