×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

Ukrainas parlaments atlaiž valsts drošības dienesta vadītāju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas parlaments atstādinājis no amata Ukrainas Drošības dienesta (UDD) vadītāju Valentīnu Naļivaičenko, kurš nav spējis izveidot labas attiecības ar prezidentu Petro Porošenko un iesaistījies konfliktā ar ģenerālprokuratūru.

“Augstākā rada atbalstīja manu priekšlikumu atlaist Valentīnu Naļivaičenko no viņa amata,” tviterī paziņoja Porošenko. Naļivaičenko atstādināšanu atbalstīja 248 no 450 likumdevējiem.

49 gadus vecais Naļivaičenko tika iecelts UDD vadītāja amatā trīs mēnešus pirms prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarēja Porošenko, un nekad nav uzskatīts par viņa atbalstītāju. Naļivaičenko vadīja UDD arī laika periodā no 2006. gada līdz 2010. gadam, un, domājams, viņa rīcībā ir informācija par pašreizējo un bijušo likumdevēju un valdības locekļu korumpētajiem darījumiem. Viņa atstādināšana kārtējo reiz atspoguļo Ukrainas politikas šķelto dabu un tai vēl arvien raksturīgo paļaušanos uz dažādām savstarpējām aliansēm un kolīzijām, kas, kā norāda kritiķi, bieži vien novērš uzmanību no svarīgākām lietām.

Neskatoties uz Minskā februārī panākto vienošanos par pamieru, Ukrainas austrumos joprojām turpinās militārs konflikts, un valsts ekonomiskais stāvoklis turpina pasliktināties. Ukrainas mediji ziņoja, ka Porošenko nesen centies pārcelt Naļivaičenko, kas tiek uzskatīts par Kijevas mēra un bijušā boksera Vitālija Kļičko tuvu sabiedroto, ārējā izlūkdienesta vadītāja amatā. Naļivaičenko esot atteicies no prezidenta piedāvājuma un devis politisku atbildes triecienu, apvainojot ģenerālprokuratūru korupcijas un augstu amatpersonu nelegālu naudas pelnīšanas shēmu piesegšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā 2006-2010 ,perjoda kad aktīvi tika veikti sagatavošanas darbi Ukrainas sagrāvei. Kā zinām tieši IEM darbinieki bija vieni no agresijas atbalstītājiem. Struktūra nevarēja tapt bez drošības dienastu tiešas vai pastarpinātas kontroles..

Draugiem Facebook Twitter Google+