×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2014
Drukāt

Ukrainas parlaments nobalso par likumu, kas ļauj atbrīvot Timošenko (papildināts) (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

(FILES) -- A file photo taken on February 2, 2011 shows Ukraine's former Prime Minister and a leader of the opposition Yulia Tymoshenko posing in her residence in Kiev during an interview with AFP. Tymoshenko is on trial for signing gas deals while prime minister with Russia in 2009 that prosecutors say were overly advantageous for Moscow. The court said it would start reading the verdict in the trial on October 11, with the glamorous leader of the 2004 Orange Revolution facing up to seven years behind bars if convicted. AFP PHOTO / SERGEI SUPINSKY

Ukrainas parlaments piektdien pieņēma likumu, kas ļauj atbrīvot no cietuma bijušo valsts premjerministri Jūliju Timošenko, kura izcieš septiņu  gadu cietumsodu  par valstij neizdevīgu gāzes  piegāžu līgumu slēgšanu ar Krieviju.

Parlamenta deputāti pieņēma grozījumus Kriminālkodeksā un Kriminālprocesa kodeksā par Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Konvencijas pret korupciju 19.panta integrēšanu nacionālajās tiesību normās. 19.pants ir par amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu.

Likumprojekts paredz grozījumus Kriminālkodeksa pantā, kas cita starpā noteiktu, ka pašreiz likuma prasītā konkrētā nozieguma pazīme, kas liecina par attiecīgo darbību veikšanu “jebkādu savtīgu pamudinājumu vai citu personīgu interešu, vai trešo personu interešu” dēļ, tiek aizstāta ar pazīmi par mērķi gūt nepamatotas priekšrocības. Tāpat grozījumi paredz no Kriminālkodeksa dzēst pantu par “amatpersonas juridiskas personas privāto tiesību pārsniegšana neatkarīgi no organizācijas tiesiskās formas”.

Par likumprojekta pieņemšanu balsoja 310 parlamenta deputātu.

Apspriešanas laikā deputāti paziņoja, ka tas ļaus atbrīvot Timošenko.

Likums vēl ir jāparaksta Ukrainas prezidentam, lai tas stātos spēkā.

Uzstājoties parlamenta tribīnē deputāts Aleksandrs Turčinovs uzsvēra, ka tāda likumdošanas iniciatīva tiek pausta, lai “atbilstošās Ukrainas tiesību normas saskaņotu ar Eiropas Savienības un ANO konvencijas par cīņu pret korupciju un tādu noziegumu novēršanu prasībām”.

Ukrainas opozīcijas partijas “Tēvzeme” (“Batjkivščina”) līdere tika apcietināta 2011.gada 5.augustā saistībā ar tiesvedību par tā dēvēto   gāzes  lietu. 2011.gada 11.oktobrī Kijevas Pečoras rajona tiesa viņai piesprieda septiņu  gadu cietumsodu  par amata pilnvaru pārsniegšanu, 2009.gadā parakstot Ukrainas valstij neizdevīgus gāzes piegādes līgumus ar Krieviju. No 2011.gada beigām bijusī Ukrainas premjere sodu izcieš Kačanovas labošanas kolonijā Harkovā.

2012.gada 9.maijā Timošenko pārveda uz slimnīcu Harkovā, jo viņa sūdzējās par hroniskām muguras sāpēm. Par viņas ārstēšanu atbildīgi ir Vācijas ārsti no Berlīnes klīnikas “Charite”.

Gan viņa pati, gan viņas atbalstītāji un Rietumvalstis paudušas pārliecību, ka spriedums ir politisko motivēts.

Timošenko bija Ukrainas premjerministre 2005.gadā un 2007.-2010.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. izmeklēšanas tiesnesis Atbildēt

    Jūlijas vietā jāliek kangars Janukovičs — ja viņu apžēlo un nepakaŗ.

  2. zaglei jāsēž , nav 2 domu.

Draugiem Facebook Twitter Google+