×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. janvāris, 2018
Drukāt

Ukrainas parlaments pieņēmis likumu par Donbasu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas parlaments ceturtdien pieņēmis likumu par Donbasa reintegrāciju, uzsverot, ka Krievijas īstenotā Donbasa okupācija ir nelikumīga un ka Krievija ir atbildīga par starptautisko tiesību un Ukrainas likumu pārkāpumiem šajā Ukrainas daļā.

Par “pagaidu okupētām Doņeckas un Luhanskas apgabala teritorijām” dokumentā tiek dēvētas tās Ukrainas daļas, kurās “Krievijas Federācijas bruņotie formējumi un okupācijas administrācija ieviesuši un uztur vispārēju kontroli”.

“Krievijas Federācijas īstenotā Ukrainas teritorijas pagaidu okupācija neatkarīgi no tās ilguma ir nelikumīga un nerada Krievijas Federācijai nekādas teritoriālās tiesības,” teikts likumā.

Dokumentā noteikta kārtība, kādā Ukrainas pilsoņi var ieceļot pagaidu okupētajās teritorijās, nosakot, ka personu ieceļošana un preču ievešana var notikt, vienīgi izmantojot ieceļošanas un izceļošanas kontrolpunktus.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. pieņem likumu par ne jau vairs savu teritoriju:) tad jau ari latvija var poeņemt likumus par tobago teikim. principā tas pats

    • Tad jau arī Latvijai vēl būtu jābūt Krievijas teritorijai? Tā pat kā PSRS laikā Latvija turpināja pastāvēt, tikai okupēta, tā pat arī Krima pastāv kā Ukrainas šobrīd okupēta daļa.

Draugiem Facebook Twitter Google+