×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. augusts, 2016
Drukāt

Ukrainas pieredze: kā dzīvot kara laikā. Ata Klimoviča reportāža (9)

Foto - Atis KlimovičsFoto - Atis Klimovičs

Vairāku augsta ranga Ukrainas amatpersonu un bruņoto spēku vadītāju izteikumiem par pēdējā laikā pieaugušo spriedzi frontes zonā valsts austrumos ir pamats – jūlijā Krievijas atbalstītie separātisti ievērojami biežāk pārkāpuši vienošanos par uguns pārtraukšanu. Tādēļ strauji pieaudzis arī kritušo ukraiņu karavīru skaits. Tas licis armijas vadībai izteikties par nopietnu atbildi agresoram. Tomēr drīzāk šis paziņojums bijis adresēts nevis pretinieka savaldīšanai, bet gan savas valsts pilsoņiem, kas ar neizpratni vēro Ukrainas vadības izvēlēto kara taktiku. Daudzi jautā – cik ilgi ukraiņu karavīriem netiks dota atļauja atbildēt uz pretinieka regulārajām apšaudēm?

Viens no tiem, kas situāciju uzskata par pietiekami nopietnu, ir ukraiņu ģenerālis Jevgēņijs Marčuks, Ukrainas pārstāvis trīspusējā kontaktgrupā situācijas noregulēšanai Donbasā. Nesen šīs grupas sanāksmē viņš runājis par Krievijas militāro klātbūtni Donbasā, atsaucoties uz separātistu publicēto – zināmā mērā pat pārsteidzoši atklāto informāciju. “Pateicoties Krievijas Federācijas bruņoto spēku atbalstam, DTR (“Doņeckas tautas republika”) būtiski palielinājusi bruņojuma daudzumu, tostarp nostiprinātas tanku un artilērijas brigādes, no Krievijas atbraukušos brīvprātīgos pretinieka uzveikšanai apmācījuši labākie Krievijas instruktori. Šorīt dzelzceļa stacijā “Doņecka-2″ pienāca vilciena sastāvs, vairāk nekā 30 platformas ar tankiem, pašgājēj­lielgabaliem, lielgabaliem, trīs vagoni ar apkalpēm un 10 cisternas ar degvielu. Saņemtā tehnika tiks nosūtīta uz priekšējām līnijām, lai sagatavotos uzbrukumam,” teikts DTR oficiālajā interneta vietnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Pasaules ļaunums ir čekisti (Putins tai skaitā), ko dara Latvija, lai mazinātu čekistu pensionāru ( Lemberga & co) ietekmi vietējā politikā?

 2. Mikola Golokipitenko Atbildēt

  rotšildmēsli un citi Pentagona-Volstrītas teroristisko salasņu varzas atkritumi turpina izzagt Ukrainu un slepkavot Ukrainas bērniņus..

 3. Kremļa troļļiem pie šīs tēmas obligātais apmeklējums.

 4. Единственный выход для Украины сейчас, это объявить войну России и сдаться сразу же. Тем самым, повесив на неё решение всех своих экономических проблем. И не надо будет ломать голову как отдавать долги, как накормить людей, чем заплатить за газ. Да вот только не будет этого, страшно боится вся эта местечковая элита, что тогда придётся отвечать за все свои безобразия да за всё своё воровство.

 5. Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO), kuras novērotāji atrodas Austrumukrainā, un ANO apgalvo, ka pēdējos mēnešos abas konfliktā iesaistītās puses atkal ķērušās pie smagās artilērijas, tajā skaitā haubiču un Grad raķešu palaišanas sistēmu, izmantošanas, lai gan tās atvilkšanu no frontes paredz Minskas vienošanās.
  ——————————————
  Abas puses, kā apgalvo EDSO. jeb šī organizācijas Kļimovičam nav autoritāte, ja viņš atļaujas tik klaji melot, sakot, ka apšauda tikai separātisti?
  LA – kāpēc jūs barojat savus lasītājus ar puspatiesībām – tas ir vēl sliktāk, kā klaji meli.

 6. Kārtējais propagandas raksts. Doņecka pati sevi apšauda, kā tad. Tas viss sen jau dzirdēts. Nu jau pat Savčenko sāk protestēt pret to, kas notiek Ukrainā, bet mūsu propagandisti tikai maļ savu maļamo. Apnicis. Nekad nav tā, ka melo tikai viena puse. Ja tas ir informatīvais karš’, kā tagad moderni teikt, tad tajā ir divas puses un melo abas.

 7. Lai nu tiem ukraiņiem arī izdodas šajā karā uzvarēt!

  • Победить в войне с кем? Со своим собственным народом, который просто говорит на другом языке. Или в какой то другой войне?

   • droši vien sodīt viosus tos rotšildsalaņšu ielikteņus-plukatas (lai kurā “pusē” tie nespēlētu)groismanus, vaļcmanus, surkovus, kolomoliskeļus utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+