×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Ukrainas politiķi pagaidām nespēj vienoties par jauno valdību

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Oleksijs Gončarenko

Ukrainas parlaments otrdien atlika balsojumu par premjerministra Arsēnija Jaceņuka demisijas apstiprināšanu, jo vētrainās aizkulišu cīņas par jaunās valdības veidošanu joprojām turpinās.

Kārtējais pagrieziens politiskajā drāmā sākās pēc tam, kad iespējamais Jaceņuka pēctecis izrādīja nevēlēšanos uzņemties premjera amatu domstarpību dēļ par jaunā kabineta sastāvu.

Oleksijs Gončarenko, kurš pārstāv prezidenta Petro Porošenko bloku, pēc nogurdinošajām sarunām, kas ilga visu dienu, žurnālistiem pavēstīja, ka balsojums, cerams, varēs notikt trešdien vai ceturtdien.
Porošenko bloks uz premjerministra amatu izvirzījis pašreizējo parlamenta spīkeru Volodimiru Groismanu, cerot, ka pieredzējušais koalīciju veidotājs spēs piesaistīt plašu politisko atbalstu jaunajai valdībai.

Vēl pirmdienas pēcpusdienā 38 gadus vecais Porošenko protežē šķita apņēmības pilns uzņemties valdības vadību.

“Esmu tam piemērots. Spēju strādāt 24 stundas diennaktī,” žurnālistiem paziņoja Groismans.
Taču deputāti vēsta, ka viņš izlēmis atteikties no piedāvātā amata, jo Porošenko bloka sanāksmē pirmdienas vakarā radušās domstarpības par valdības sastāvu.

Groismans atteicies strādāt kopā ar vairākām izvirzītajām personām, jo tās neatbalsta viņa reformu programmu un apņēmību īstenot taupības pasākumus, kurus pieprasījis Starptautiskais Valūtas fonds (SVF).

Porošenko otrdienas rītā sasauca jaunu savas partijas sanāksmi, cerot pārvarēt domstarpības un tomēr pārliecināt Groismanu uzņemties premjera pienākumus.

Taču “Ukrinska Pravda” vēsta, ka viņš atkal draudējis atteikties no šī amata.

“Kaislības pieņemas spēkā, un sarunas nonākušas strupceļā,” sociālās saziņas vietnē “Facebook” raksta Porošenko bloka pārstāvis Sergijs Leščenko.

Tikmēr daļa analītiķu paudusi bažas, ka gadījumā, ja Groismans tomēr kļūs par premjeru, prezidenta un viņa tuvākā loka rokās tiks koncentrēta pārmērīga vara.

“Porošenko gatavojas pārņemt pilnīgu valdības kontroli,” norādījis Atlantiskās padomes eksperts Andešs Oslunds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+