×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Ukrainas premjers: Protesti kļuvuši nekontrolējami; redzamas valsts apvērsuma pazīmes

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

People shout slogans and wave flags of Ukraine and the European Union on December 2, 2013 during an opposition protest on Independence Square in Kiev. Ukrainian protesters declared a general strike and blockaded government buildings on December 2 after violent clashes in which more than 100,000 sought early elections over the authorities' rejection of a historic EU pact. AFP PHOTO/GENYA SAVILOV

Ukrainā pēdējā nedēļā pieredzētie protesti kļuvuši nekontrolējami un tajos tiek izmantotas absolūti nelikumīgas metodes, ar šādu paziņojumu pirmdien nāca klajā Ukrainas premjerministrs Mikola Azarovs.

Pēc Azarova teiktā, Ukrainas protestos esot redzamas visas valsts apvērsuma pazīmes.

“No masu protestiem tie pārauguši tādos, kas nav kontrolējami,” Kijevā tiekoties ar ASV, Kanādas un Eiropas Savienības (ES) valstu vēstniekiem, sacīja Ukrainas valdības vadītājs, apgalvojot, ka opozīcija “izmanto absolūti nelikumīgas metodes”.

“Valsts institūciju bloķēšana nav miermīlīga demonstrācija. Tam ir visas apvērsuma pazīmes,” piebilda Azarovs. “Tas ir ļoti nopietni. Mēs esam pacietīgi, taču mēs nevēlamies, ka mūsu partneriem šķistu, ka viss ir atļauts.”

Pēc Ukrainas premjerministra teiktā, ja tiktu pārņemtas valsts institūciju ēkas, jau tuvāko dienu laikā ukraiņi vairs nesaņemtu pensijas un algas.

“Politiķi, kas pievienojušies protestiem, radikalizējuši situāciju,” norādīja Azarovs.

“Es aicinu vēstniekus – dariet visu, lai mudinātu opozīcijas politiķus nepieļaut vardarbību pret miliciju, lai aicinātu uz miermīlīgu dialogu, lai nosodītu ultimātus un lai aicinātu sēsties pie sarunu galda,” viņš piebilda.

Azarovs arīdzan uzsvēra, ka Ukrainas varasiestādes esot gatavas dialogam ar demonstrantiem, kā arī solīja, ka netiks pielietota vardarbība pret miermīlīgiem protestētājiem.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības samitā, kas 28. un 29.novembrī notika Viļņā, Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs atteicās parakstīt Ukrainas un ES asociācijas līgumu.

Ukrainā izvērsusies plaša protesta kustība pret šo valsts vadības soli. Kijevā svētdien protesta demonstrācijās piedalījušies no 100 000 līdz pusmiljonam cilvēku. Protestētāju sadursmēs ar drošības struktūrām ievainoti vairāk nekā 300 cilvēku.

Protesta akcijas turpinās arī pirmdien, un demonstranti bloķējuši valdības ēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+