×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. marts, 2013
Drukāt

Ukrainas prezidenta dēla īpašumu vērtība gada laikā divkāršojusies

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča vecākā dēla Oleksandra Janukoviča īpašumu vērtība aizvadītā gada laikā pieaugusi divkārt, tādējādi viņam izdevies nostiprināt savas pozīcijas valsts bagātāko cilvēku sarakstā.

Kā liecina Ukrainas izdevumā “Focus” šonedēļ publicētais valsts bagātāko cilvēku saraksts, būvniecības un finanšu grupas “Maco Holding” dibinātāja Oleksandra Janukoviča bagātības apmērs pērn pieaudis divas reizes, sasniedzot 196 miljonus ASV dolāru (107,21 miljonu latu)

Prezidenta dēla bagātību straujais pieaugums ir viena no ievērojamākajām pārmaiņām Ukrainas bagātāko cilvēku sarakstā, kurā pēdējo gadu laikā būtiskas izmaiņas nav pieredzētas.

39 gadus vecais Oleksandrs Janukovičs ieguvis zobārsta izglītību, taču viņa intereses saistās ar būvniecību un finansēm. Viņš nekad nesniedz intervijas presei, un Ukrainā tiek uzskatīts par ļoti noslēpumainu personību. Valsts bagātāko cilvēku sarakstā viņš pirmo reizi iekļuva pēc sava tēva Viktora Janukoviča stāšanās prezidenta amatā 2010.gadā.

Neatkarīgie ukraiņu mediji 2012. un 2011.gadā Oleksandra Janukoviča bagātību apmēru lēsa ap 100 miljoniem dolāru (54,70 miljoniem latu).

Taču šā gada februārī “Maco Holding” pavēstīja, ka uzņēmuma aktīvu vērtība 2011.gadā bija 1,7 miljardi grivnu (114,41 miljons latu), turklāt 2011.gada nogalē šai grupai piederēja 16 kompānijas Ukrainā, Nīderlandē un Šveicē.

Saskaņā ar “Focus” veidoto sarakstu Oleksandrs Janukovičs ir 76.bagātākais cilvēks Ukrainā.

Par visbagātāko cilvēku Ukrainā atkārtoti atzīts futbola kluba Doņeckas “Šahtar” īpašnieks un kalnrūpniecības magnāts Rinats Ahmetovs, kura īpašumu vērtība tiek lēsta 16,8 miljardos dolāru (9,18 miljardos latu). Otro vietu dala grupas “Privat” īpašnieki Genādijs Bogoļubovs un Igors Kolomoiskis, kuru īpašumu vērtība ir aptuveni 3,65 miljardi dolāru (1,99 miljardi latu) katram.

Oleksandrs Janukovičs tiek uzskatīts arī par nozīmīgu personu Ukrainas varas elitē, kas tiek dēvēta par “ģimeni”.

Saskaņā ar izdevuma “Focus” decembrī publicēto pētījumu Oleksandrs Janukovičs ir trešais ietekmīgākais cilvēks Ukrainā aiz sava tēva un Ahmetova.

Aizvien ietekmīgāki kļūst arī prezidenta vecākā dēla sabiedrotie, sākot jau ar tolaik nezināmā Sergija Arbuzova iecelšanu Centrālās bankas vadītāja amatā 2010.gadā.

Pašlaik Arbuzovs ieņem premjerministra vietnieka amatu.

“Katram cilvēkam ir ģimene – man ir ģimene, prezidentam ir un jums arī ir,” šomēnes žurnālistiem izteicās Arbuzovs. “Nav vajadzības radīt bailes, un to, ko vēlaties, nostādīt patiesības vietā.”

Izskanējis, ka Arbuzovs varētu stāties premjerministra amatā, nomainot pašreizējo valdības vadītāju Mikolu Azarovu.

Šveices laikraksts “Le Matin” šonedēļ Oleksandru Janukoviču nodēvēja par “akmeņogļu karali,” norādot, ka katru mēnesi, izmantojot kādu Ženēvā bāzētu uzņēmumu, prezidenta dēls pārdod akmeņogles miljoniem dolāru vērtībā.

Ukrainas opozīcijas mediji ne reizi vien pauduši aizdomas, kā Oleksandram Janukovičam izdevies tik ātri tikt pie milzīgas bagātības. Marta sākumā kādā preses konferencē Ukrainas prezidents izvairījās atbildēt uz šo jautājumu.

“Jums ir iespēja to pajautāt viņam pašam,” Viktors Janukovičs atbildēja uz kāda žurnālista jautājumu. “Viņš (Oleksandrs) ir radis daudz strādāt. Es tikai viņam lūdzu visu darīt atklāti, jo mediji viņu tur zem mikroskopa.”

Tikmēr “Focus” ziņo, ka Ukrainas 200 bagātāko cilvēku lokā izdevies iekļūt arī 26 Janukoviča pārstāvētās Reģionu partijas deputātiem.

“Varasiestādēm pietuvināto uzņēmēju īpašumu vērtība pieaug. Tie, kuri nav saistīti ar valdošajiem, savu naudu nogulda pelēkajā zonā, izvairoties no nodokļiem un publicitātes,” secina izdevums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+