×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. maijs, 2014
Drukāt

Ukrainas prezidenta vēlēšanas notiek arī valsts austrumos

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainian presidential candidate Yulia Tymoshenko (C) casts her ballot alongside her daughter Yevhenia (L) and her husband Olexandr (R) at a polling station in Dnipropetrovsk, on May 25, 2014. Ukraine was voting today in a presidential election seen as the most important in the country's history as it battles a deadly pro-Russian insurrection in the east. AFP PHOTO / ANATOLIY STEPANOV

Arī Ukrainas austrumos, kur prokrievisko separātistu aktivitāšu dēļ saglabājas spraiga situācija, svētdien, 25.maijā, durvis vēruši prezidenta vēlēšanu balsošanas iecirkņi, pavēstīja iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs. Tiesa gan, ne visi.

“Doņeckas un Luhanskas apgabalos iecirkņi ir atvērti un strādā. Esmu Kijevā, bet dzimtajā Harkovā balsošanai ir atvērti visi iecirkņi. Bez starpgadījumiem. Esam nomodā,” sociālajā tīklā “Facebook” ierakstījis ministrs.

Kijevas varasiestādes atzīst, ka vairākos Doņeckas un Luhanskas apgabalu rajonos separātistu kaujinieku aktivitāšu dēļ balsošanu sarīkot nav iespējams.

Luhanskas apgabalā no 12 vēlēšanu apgabaliem balsošana notiek tikai divos.

“Teroristisko grupējumu darbības rezultātā vēlēšanu biļetenus nogādāt uz citām apgabala vēlēšanu komisijām nav iespējams,” paskaidroja Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Mihailo Ohendovskis.

Doņeckas apgabalā balsošana notiek septiņos no 22 vēlēšanu apgabaliem.

Plkst.9.30 Doņeckas apgabalā balsošana noritēja 426 no apgabala 2430 iecirkņiem, tas ir, 17,5% iecirkņu, pavēstīja apgabala valsts administrācija.

Doņeckas pilsētā nestrādā neviens iecirknis, bet Mariupolē, apgabala dienvidos, no 216 iecirkņiem darbu sākuši 202.

Doņeckā darbu bija sācis viens vēlēšanu iecirknis, bet separātistu kaujinieki tā darbu apturējuši, vēsta Doņeckas ziņu vietne “62.ua”.

Desmit minūtes pēc tam, kad iecirknī industriālā tehnikuma telpās darbu bija sākusi vēlēšanu komisija, tur ieradušies 17 bruņoti cilvēki maskās.

“Komisiju aizdzina. No milicijas pārstāvjiem iecirknī bija divi cilvēki, viena no viņiem bija aptuveni 20 gadus veca meitene,” vēsta izdevums.

Aculiecinieki no Doņeckas vēsta, ka pie iecirkņiem, kas darbu nav sākuši, pulcējas neapmierināti iedzīvotāji, kas apņēmušies atrast vēlēšanu iecirkņus ārpus reģistrētās dzīvesvietas apkaimes, lai varētu nobalsot Ukrainas prezidenta vēlēšanās.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Ukrainā svētdien notiek prezidenta vēlēšanas. Uz augsto amatu pretendē 21 kandidāts. Sabiedriskās domas aptaujās pārliecinoši vadībā izvirzījies viens no bagātākajiem valsts pilsoņiem uzņēmējs Petro Porošenko, kuram ir izredzes uzvarēt jau pirmajā kārtā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+